Voda uväznila v rumunskej jaskyni turistov aj jaskyniarov

Chodby jaskyne Pestera Huda lui Papara, ktorá patrí medzi najväčšie svojho druhu, avšak nie je sprístupnená turistom, merajú 1,2 kilometra.KLUŽ 22. augusta (WebNoviny.sk) – Deväťčlenná skupina francúzskych turistov a rumunských jaskyniarov sa v pondelok ocitla odrezaná od sveta v jaskyni Pestera Huda lui Papara v Sedmohradsku. Príčinou je fakt, že prudké zvýšenie hladiny spodných vôd v dôsledku búrky sprevádzanej intenzívnymi zrážkami zahatalo skupine východ z podzemia.

Odporúčame:

Vo veku 92 rokov zomrela posledná rumunská kráľovná

Na miesto sa vydalo viacero jednotiek záchranárov, ktorí sa však k jaskyni zatiaľ nemôžu dostať, pretože vyčíňanie prírody zmenilo cestné komunikácie na neprejazdné. Čaká sa teraz tak na ich urýchlené sprejazdnenie. Informácie priniesla rumunská spravodajská televízia Digi24 a maďarská tlačová agentúra MTI s odvolaním sa na druhého muža príslušnej prefektúry.

Chodby spomínanej jaskyne, ktorá patrí medzi najväčšie svojho druhu, avšak nie je sprístupnená turistom, merajú 1,2 kilometra. V komplexe je dosť priestorov, kde môžu nedobrovoľní uväznenci vyčkať na pokles hladiny. Prognóza meteorológov však nie je priaznivá. V regióne sa až do stredy očakávajú búrky sprevádzané intenzívnymi zrážkami.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2016