Vo Viedni sa na stanici metra pobili Turci a Afričania

Konflikt sa začal pokusom 16-ročného drogového dílera-žiadateľa o azyl z Nigérie predať marihuanu dvom Turkom vo veku 32 a 37 rokov.

Viedeň 19. mája (WebNoviny.sk) – Jedna zo staníc trasy U6 viedenského metra sa v noci nadnes stala dejiskom masovej bitky, do ktorej sa zapojili asi tri desiatky osôb. Viaceré z nich utrpeli zranenia.

Informoval o tom dnes rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF s odvolaním sa na policajné zdroje.

Konflikt sa začal pokusom 16-ročného drogového dílera-žiadateľa o azyl z Nigérie predať marihuanu dvom Turkom vo veku 32 a 37 rokov, ktorí sa pred stanicou metra Thaliastrasse chystali na odpočinok. Keď muži odmietli, vypukol medzi dílerom a nimi spor, ktorý postupne eskaloval, vyplýva zo slov policajného hovorcu Christopha Pölzla.

Dvojicu Turkov náhle obkľúčila skupina 20-30 Afričanov, ktorá na nich zaútočila fľašami a sklenenými úlomkami. Duo sa pokúsilo o útek a ukrylo sa v neďalekom bufete, ktorý útočníci poškodili pri pokuse preniknúť do jeho interiéru.
Oba obete útoku previezli s reznými zraneniami do nemocnice.

Aj predpokladanému drogovému dílerovi museli pomáhať zdravotníci v nemocnici, pretože ho ktosi bodol do chrbta. Podľa jeho výpovede bol útočníkom starší z dvojice Turkov, ktorého zadržali. Nôž, ktorý mal použiť pri čine, sa zatiaľ nenašiel.
Na inej stanici rovnakej trasy viedenského metra došlo počas turičného víkendu k prudkej výmene názorov za účasti viac ako dvoch tuctov osôb. Polícia vtedy použila štipľavý sprej. Účastníkmi tejto bitky bolo osem Afričanov a 15-20 Rakúšanov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. mája 2016