Vo Veľkej Mači sa objavil policajt spájaný s oligarchom, do jeho pôsobnosti vraždy nepatria

369046_slovakia_journalist_killed_05811 8d5ef599e55640c18e89154e6d177e6f 676x451.jpg

BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) – Na mieste činu, kde našli zavraždeného novinára webu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú, sa v pondelok ráno, pár hodín po objavení obetí, medzi prvými objavil aj šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer. Uvádza to na svojej internetovej stránke týždenník Trend s tým, že situáciu označil za nezvyčajnú, keďže do jeho pôsobnosti vraždy nepatria.

Krajmera však podľa týždenníka spája niečo konkrétne s Jánom Kuciakom. „Šéf protikorupčnej jednotky NAKA je nepriamo prepojený na oligarchu Norberta Bödöra, o čom v minulosti písali Aktuality.sk. A bol to práve zavraždený novinár Ján Kuciak, ktorý monitoroval biznis bödörovcov,“ uvádza Trend.

Odporúčame:
Vraždou Kuciaka a Kušnírovej sa budú zaoberať rôzne výbory, Kaliňák a Gašpar ich musia informovať

Portál Aktuality.sk, pre ktorý zavraždený novinár pracoval, pred necelým rokom odhalil, že Krajmerova manželka má napojenie na vplyvného podnikateľa Norberta Bödöra spájaného so Smerom-SD, pripomína týždenník. „ Krajmer bol po nájdení mŕtvych tiel Jána Kuciaka a jeho družky na záberoch televízie Joj, ktorá natočila v deň odhalenia tragédie reportáž z Veľkej Mače, kde pár býval. Okrem neho tam z vyššie postavených funkcionárov NAKA vidno už len šéfa agentúry Petra Hraška a ďalšieho muža, ktorý sa podobá na šéfa protizločineckej jednotky Vladimíra Kúdela. Jeho podriadení riešia vraždy,“ píše Trend.

Týždenník sa policajného prezídia pýtal ešte v stredu, prečo bol Krajmer na mieste vraždy. Dodáva, že odpoveď doteraz nedostal.

Viac k témam: Ján Kuciak, Róbert Krajmer, Veľká Mača, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Veľkej Mači sa objavil policajt spájaný s oligarchom, do jeho pôsobnosti vraždy nepatria © SITA Všetky práva vyhradené.

4. marca 2018