Vo Fakultnej nemocnici v Nitre pre chrípku zakázali návštevy na viacerých klinikách

403347_nemocnica 1 676x446.jpg

NITRA 18. februára (WebNoviny.sk) – Vo Fakultnej nemocnici Nitra platí zákaz návštev na viacerých klinikách a oddeleniach.

Zákaz platí na viacerých klinikách

Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková, na základe nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre zakázali návštevy na klinike detí a dorastu, na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny, na pracoviskách jednotky intenzívnej starostlivosti – chirurgii, neurochirurgii, kardiológii, internom, na gynekologicko-pôrodníckej klinike na úseku šestonedelia a tiež na neonatologickom oddelení.

Zákaz návštev platí od piatka 15. februára až do odvolania. Dôvodom je zvýšený výskyt chrípkových ochorení.

Výskyt ochorenia SARI

Uplynulý týždeň v Nitrianskom kraji zatvorili pre vysokú chorobnosť 43 škôl a škôlok. Ako informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre, chorobnosť na akútne respiračné ochorenia stúpla o 7,1 percenta oproti šiestemu kalendárnemu týždňu.

Lekári v kraji hlásili 15 726 akútnych respiračných ochorení. Chrípku a chrípke podobné ochorenia diagnostikovali 3 966 pacientom.

Predstavuje to nárast chrípky o 9,9 percenta oproti minulému týždňu. Vyskytli sa aj dva prípady závažného ochorenia SARI, a to u 29-ročného muža z okresu Nové Zámky a u 69-ročný muža z okresu Komárno.

Viac k témam: chrípka, Fakultná nemocnica v Nitre
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Fakultnej nemocnici v Nitre pre chrípku zakázali návštevy na viacerých klinikách © SITA Všetky práva vyhradené.

18. februára 2019