Vlhová už oficiálne spolupracuje s talianskym koučom Magonim

Livio Magoni v rokoch 2010 – 2013 bol šéfom realizačného tímu Slovinky Tiny Mazeovej, ktorá sa v sezóne 2012/2013 stala celkovou víťazkou Svetového pohára.BRATISLAVA 8. mája (WebNoviny.sk) – Úspešná slovenská slalomárka Petra Vlhová má od soboty nového kouča. Po nedávnom ukončení spolupráce s Ivanom Iľanovským ju v novej sezóne povedie Talian Livio Magoni. Dohoda medzi Vlhovou a Magonim by mala znieť na jeden rok.

„Tak a je to! Na spoluprácu s novým trénerom sa veľmi teším a dúfam, že mi prinesie len to najlepšie,“ napísala Petra Vlhová na svojej facebookovej prezentácii. „Som rada, že mojím novým trénerom bude človek, ktorý tri roky viedol Tinu Mazeovú,“ citovali Vlhovú talianske médiá (napr. fantaski.it) ešte pred sobotňajšou finalizáciou zmluvy.

Livio Magoni v rokoch 2010 – 2013 bol šéfom realizačného tímu Slovinky Tiny Mazeovej, ktorá sa v sezóne 2012/2013 stala celkovou víťazkou Svetového pohára. Magoni ešte pred rokom pôsobil pri talianskej ženskej reprezentácii v technických disciplínach a bol aj kandidátom na trénera slovinskej reprezentácie. Podľa denníka Gazzetta dello Sport až sedem jeho zvereniek sa pred rokom prebojovalo do finálových pretekov Svetového pohára v obrovskom slalome vo francúzskom Méribeli. „Predminulú zimu mali o neho záujem Mikaela Shiffrinová aj Tina Mazeová, ale on sa rozhodol zostať v Taliansku a vychovávať talenty ako Bassinová, Sosiová, Agnelliová či Pichlerová,“ napísala Gazzetta pred vyše rokom.

Juniorská majsterka sveta z Jasnej 2014 Vlhová vlani ako kométa vtrhla do ženskej slalomovej špičky a v celkovom sumáre sezóny Svetového pohára 2015/2016 obsadila skvelé šieste miesto. V najúspešnejšej sezóne svojej kariéry stála na stupňoch víťazov v najtočivejšej disciplíne v rámci SP trikrát (1. miesto v Aare, 3. v Lienzi a vo Flachau). K tomu pridala piate miesto z tzv. mestských pretekov v paralelnom slalome zo Štokholmu, šieste z prvého z dvoch slalomov vo Flachau a siedme z Aspenu. Na domácej trati v Jasnej skončila deviata. To všetko ešte pod vedením dlhoročného trénera Ivana Iľanovského, ktorý s ňou po skončení sezóny nepredĺžil kontrakt.

„Ďalšia sezóna pre mňa bude ešte náročnejšia ako tá predchádzajúca, pretože veľa vecí bude nových a všetci budú odo mňa očakávať minimálne také výsledky, ako v tomto roku. Sama od seba neočakávam menej, ale do novej sezóny pôjdem s maximálnou pokorou, a už teraz, v prípravnom období, urobím všetko pre to, aby som sa čo najviac zlepšila,“ uviedla Petra Vlhová pred niekoľkými dňami v tlačovej správe VŠC Dukla Banská Bystrica.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2016