Vlak v USA nezastavil na konci slepej koľaje, hlásia mŕtvych

Na mieste havárie bolo mnoho zakrvavených ľudí a najmenej jednu ženu privalil kus betónu.

HOBOKEN 29. septembra (WebNoviny.sk) – Najmenej troch mŕtvych a vyše 100 zranených si vyžiadalo nešťastie na železničnej stanici v meste Hoboken v americkom štáte New Jersey, kde vlak plný cestujúcich prerazil počas rannej špičky zakončenie slepej koľaje a vybehol na plochu pri nástupištiach. Informovali o tom agentúry AP a DPA s odvolaním sa na miestne médiá.

Dôsledkom havárie v čase rannej špičky sú taktiež značné škody na zariadení stanice. Podľa vyjadrenia jedného zo svedkov pre televízny kanál NBC New York bolo na mieste havárie mnoho zakrvavených ľudí a najmenej jednu ženu privalil kus betónu. Cestujúci v súprave prímestskej dopravy po náraze rozbili okná, aby sa cez ne mohli dosať von.

Železničná doprava na trati do Hobokenu, ležiaceho na brehu rieky Hudson River oproti newyorskej štvrti Manhattan, bola po rannej havárii prerušená. Na zverejnených záberoch vidieť, že vlak po prerazení koncového zarážadla vybehol na krytú plochu medzi nástupišťami a prijímacou budovou, pričom sa zrútila časť kovovej konštrukcie podopierajúcej strechu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. septembra 2016