Vlak prerušil preteky a zmaril sny o Bostonskom maratóne

Organizátori sa pretekárom ospravedlnili, ale vyhlásili, že pri registrácii na maratón v Bostone budú zohľadnené iba oficiálne časy.ALLENTOWN 15. septembra (WebNoviny.sk) – Ako môže nákladný vlak zničiť ambície športovcov, pocítili na vlastnej koži účastníci The Lehigh Valley Health Network Via Marathon, ktorí sa na tomto kvalifikačnom podujatí usilovali o účasť na slávnom Bostonskom maratóne.

Priamo cez bežeckú trať im totiž prešiel nákladný vlak, ktorý napredoval tak pomaly, že zúčastneným nezostávalo nič iné ako na niekoľko minút zastaviť a počkať, kým vlak odíde.

Niektorí pretekári pre toto zdržanie dorazili do cieľa s výrazne horšími časmi ako mohli mať v prípade, ak by podujatie nič nenarušilo. Pre túto nepríjemnosť veľa bežcov prišlo o šancu zúčastniť sa na budúcoročnom Bostonskom maratóne, pretože nesplnili kvalifikačné limity.

Organizátori nevydareného podujatia sa pretekárom ospravedlnili a vyhlásili, že situáciu konzultovali s Bostonskou atletickou asociáciou. Nič to však nezmenilo na to, že pri registrácii na maratón v Bostone budú zohľadnené iba oficiálne časy. Registrácia sa začala tento pondelok. Najbližší maratón v Bostone sa uskutoční v tretí aprílový pondelok 2017.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. septembra 2016