Vláda USA sleduje vývoj na Slovensku po vražde Kuciaka a vyzýva na zastavenie konšpiračných teórií

369476_img_3711 676x451.jpg

BRATISLAVA 8. marca (WebNoviny.sk) – Vláda Spojených štátov pozorne sleduje vývoj na Slovensku a vyzýva všetky strany, aby sa zdržali používania konšpiračných teórií a dezinformácií, ktoré sa začali šíriť po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Odporúčame:
Aktualizované: Matovič pustil video z miesta vraždy Kuciaka a jeho priateľky a obvinil Gašpara z klamstva o Krajmerovi

Agentúru SITA o tom informovalo Veľvyslanectvo USA v Bratislave. „Úrad právneho atašé FBI v Prahe ponúkol a poskytuje pomoc slovenským orgánom, ktoré vyšetrujú tento prípad,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili na konci februára v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara vraždy pravdepodobne súvisia s prácou novinára. Podľa ďalších informácií by vraždy mohli súvisieť s talianskou mafiou operujúcou na východe Slovenska. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára.

Viac k témam: FBI Federal Bureau of Investigation, Ján Kuciak, Slovensko, USA, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda USA sleduje vývoj na Slovensku po vražde Kuciaka a vyzýva na zastavenie konšpiračných teórií © SITA Všetky práva vyhradené.

8. marca 2018