Vláda USA napadla zlúčenie firiem Time Warner a AT&T, nesúhlas šokoval najmä znalcov trhu

381055_at_t_time_warner_antitrust_72183 d33b31fc756b431eadfc207a183bf179 676x451.jpg

WASHINGTON 13. júla (WebNoviny.sk) – Federálne ministerstvo spravodlivosti sa vo štvrtok odvolalo proti rozhodnutiu, ktorým súd spoločnosti AT&T povolil prevziať firmu Time Warner.

Federálny súd žalobu odmietol

Transakciu v hodnote 81 mld. USD odobril minulý mesiac federálny súd, keď odmietol žalobu ministerstva spravodlivosti, ktoré napadlo zlúčenie firiem vlani v novembri.

Odporúčame:
Odborári firmy Hyundai varujú, že clá na autá by ohrozili desaťtisíce pracovných miest v USA

Napriek očakávaniam časti expertov sudca prevzatie schválil bez stanovenia akýchkoľvek osobitných podmienok. Ministerstvo spravodlivosti v tom čase oznámilo, že zvažuje možnosť ďalšieho odvolania.

AT&T je najväčším americkým poskytovateľom služieb v oblasti tradičného satelitného televízneho vysielania a v oblasti káblovej televízie. Time Warner vlastní televízne kanály HBO, CNN, TBS a filmové štúdiá Warner Bros.

Nie sú priami konkurenti

Ministerstvo spravodlivosti fúziu napadlo s tým, že spojenie AT&T a Time Warner by vážne poškodilo spotrebiteľov zvýšením poplatkov za príjem televízneho vysielania a brzdením inovácie, osobitne v oblasti internetového televízneho vysielania.

Odporúčame:
Plánované clá na čínsky dovoz oslabili dolár voči jenu, pohoršilo si aj euro

Nesúhlas vlády s akvizíciou v tom čase prekvapil mnohých znalcov trhu, ktorí poukazovali na to, že AT&T a Time Warner nie sú priamymi konkurentmi a „vertikálne“ spojenia medzi takýmito firmami zvyčajne ľahšie získavali súhlas vlády ako transakcie spájajúce konkurentov.

(1 EUR = 1,1658 USD)

Viac k témam: AT&T, Time Warner, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda USA napadla zlúčenie firiem Time Warner a AT&T, nesúhlas šokoval najmä znalcov trhu © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2018