Vláda premiéra Pellegriniho nesúhlasí s odvolaním ministerky Matečnej

373533_gabriela matecna 676x451.jpg

BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) – Vláda vyslovila v stredu na svojom rokovaní nesúhlasné stanovisko k návrhu skupiny opozičných poslancov Národnej rady SR na vyslovenie nedôvery podpredsedníčke vlády a ministerke pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriele Matečnej.

Pochybné rozdeľovanie financií

Opoziční poslanci ministerke vyčítajú najmä pochybné prerozdeľovanie finančných prostriedkov v agrosektore a zlyhania vo funkcii ministerky, či ešte predtým v pozícii generálnej riaditeľky Slovenského pozemkového fondu.

Odporúčame:
Zemanová trvá na odvolaní ministerky Matečnej, zasadnutie výboru prinieslo len vágne odpovede

„Ministerka Matečná je strojcom aj vykonávateľom všetkého, čo viedlo a vedie k takej kríze v agrorezorte, aká tu ešte nebola. Konkrétne tým, že sa na podvodoch a iných podozrivých činoch spolupodieľala ako šéfka Slovenského pozemkového fondu a tým, že systém, ktorý podvody umožňuje, vytvára a podporuje ako ministerka,“ uviedli v spoločnom stanovisku opoziční poslanci.

Ministerka vraj zaviedla nekalé praktiky

Opozícia v návrhu na vyslovenie nedôvery, ktorý podpísalo 44 poslancov, uviedla, že ministerka Gabriela Matečná zaviedla nekalé praktiky do prerozdeľovania finančných prostriedkov pre SR v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky, zaviedla podvodné praktiky ešte ako generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu, podporuje oligarchov a ohrozuje budúce zdroje Slovenskej republiky na regionálny rozvoj.

Odporúčame:
Aktualizované: OĽaNO chce novelami zákonov zabrániť zneužívaniu agrodotácií, podľa ministerstva pôdohospodárstva sú nerealizovateľné

Skupina opozičných poslancov NR SR predložila návrh predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi 17. mája. Na základe predloženého návrhu zvolal Andrej Danko na štvrtok 24. mája mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR, ktorá má návrh prerokovať.

Viac k témam: Gabriela Matečná, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda premiéra Pellegriniho nesúhlasí s odvolaním ministerky Matečnej © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2018