Video: Žilinčania opäť musia vysvetľovať správanie svojich fanúšikov

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) sa aj počas play-off Tipsport ligy 2016/2017 musí zaoberať správaním fanúšikov Žiliny. Ako referuje web HockeySlovakia.sk, disciplinárka začala konanie v súvislosti s nešportovým správaním priaznivcov „vlkov“ v druhom štvrťfinálovom súboji proti Zvolenu, ktoré vyhrali hostia 3:2.

Odporúčame:
Zvolen a Martin vyrovnali štvrťfinálové série play-off Tipsport ligy

Duel sa konal pred televíznymi kamerami a na záberoch boli jasné výpady skupiny žilinských divákov voči hráčom súpera pri ich odchode z ľadovej plochy, Zvolenčania museli čeliť spŕške vulgarizmov, ale aj pohárom s pivom. Bezpečnostná služba zasiahla až neskôr, keď hokejisti Zvolena boli vo svojej šatni. DK SZĽH vyzvala zástupcov žilinského mužstva, aby do štvrtkového popoludnia zaslala písomné stanovisko k incidentu.

Žilinský klub mal problémy už v závere základnej časti TL, dokonca odohral jeden domáci duel bez divákov a potom uspel so žiadosťou o preklasifikovanie dvojzápasového zvyšku trestu na podmienečný. Žilinčania vtedy dostali trest od disciplinárnej komisie SZĽH za výtržnosti divákov na tribúnach počas januárového stretnutia s Martinom. Počas roztržiek medzi fanúšikmi oboch táborov na tribúnach utrpeli zranenia viacerí priaznivci. Disciplinárna komisia SZĽH udelila MsHK pokutu 6750 eur a štadión pôvodne uzavrela na dva zápasy.

Viac k témam: HKm Zvolen, hokej, MsHK Žilina, play-off Tipsport ligy, tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Žilinčania opäť musia vysvetľovať správanie svojich fanúšikov © SITA Všetky práva vyhradené.

21. marca 2017