Video: Východné pobrežie USA ochromili zimné búrky, milióny domácnosti ostali bez elektriny

368978_aptopix_coastal_storm_80375 363167c2b263424fa3a5107d4b7d1cb0 676x443.jpg

BOSTON 3. marca (WebNoviny.sk) – Východné pobrežie USA ochromil búrkový systém nor’easter, ktorý v oblasti narušil dopravu, vyvracal stromy, spôsobil výpadky elektriny či záplavy a bohaté snehové zrážky. V piatok si tiež vyžiadal smrť piatich ľudí, ktorých zabili padajúce stromy a konáre. Medzi obeťami sú aj dve deti vo veku 6 a 11 rokov či 77-ročná žena.

V dôsledku zimných búrok bolo na pobreží Atlantického oceána bez elektriny 1,8 miliónov domácností a podnikov. Pre dážď a silný vietor museli Aerolínie zrušiť viac ako 2 800 letov, železničná spoločnosť Amtrak pozastavila prevádzku na severozápadnej trati z Washingtonu do Bostonu. V New Jersey strom, ktorý spadol na elektrické vedenie, zase narušil prevádzku hromadnej dopravy.

V štáte Massachusetts sa v dôsledku nor’easteru ocitlo pod vodou mesto Quincy a vysoké vlny spôsobili neprejazdnosť ciest pri prímorskom meste Scituate. Guvernér Massachusetts Charlie Baker oznámil, že ľuďom v postihnutých oblastiach pomáha 200 členov Národnej gardy. Tá zasahuje aj v Pensylvánii, kde je podľa tamojšieho guvernéra Toma Wolfa 90 jej príslušníkov, ktorí pomáhajú najmä v zasnežených komunitách v horách Poconos.

Podľa predpovedí by mal vietor, dážď aj sneh pomaly oslabovať. Najdlhšie by mal pretrvať v Novom Anglicku. Na východe Massachusetts a v Bostone by sa mohli na pobreží objaviť záplavy.

Viac k témam: búrka, nor’easter, sneh, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Východné pobrežie USA ochromili zimné búrky, milióny domácnosti ostali bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

3. marca 2018