Video: Vodička išla v protismere na R2. Viezla aj malého chlapca, nebol v autosedačke

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA 7. júla (WebNoviny.sk) – Asi desať kilometrov prešla vo štvrtok popoludní v protismere po rýchlostnej ceste R2 v úseku Detva – Zvolen 49-ročná vodička Škody Octavia. Vzadu v aute viezla aj malého chlapca, nebol v autosedačke, pretože vo vozidle žiadnu nemala.

Odporúčame:
Foto: Prekročená rýchlosť vyšla vodiča Mercedesu na 400 eur

Vodičku na rýchlostnej ceste zastavili policajti. Podľa informácií na oficiálnej facebookovej stránke polície vodička pri vchádzaní na R2 nerešpektovala dopravné značenie a prešla výjazdovou vetvou do protismeru. Žene na mieste zadržali vodičský prekaz a čaká ju správne konanie.

Ak sa už vodič do takejto situácie dostane, polícia radí, aby nepokračoval v jazde. Auto treba odstaviť, zapnúť výstražné svetlá, obliecť si reflexnú vestu, vystúpiť z vozidla, čo najďalej za zvodidlami a privolať policajtov. Ako upozorňujú policajti, vodič by sa rozhodne nemal otáčať. Treba počkať na ich príchod, vozidlo pomôžu bezpečne otočiť správnym smerom.

Viac k témam: Polícia SR, rýchlostná cesta R2
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Vodička išla v protismere na R2. Viezla aj malého chlapca, nebol v autosedačke © SITA Všetky práva vyhradené.

7. júla 2017