Video: V Peru sa zrútil autobus z diaľnice, zahynulo 44 cestujúcich

368206_autobus.jpg

LIMA 21. februára (WebNoviny.sk) – Najmenej 44 obetí si vyžiadala nehoda poschodového autobusu, ktorý sa zrútil z panamerickej diaľnice v Peru. Podľa šéfa peruánskej diaľničnej polície ďalších najmenej dvadsať ľudí pri havárii utrpelo zranenia. Záchranári podľa neho na mieste nehody stále nachádzajú nové telá a zranených. Koľko bolo v autobuse cestujúcich, zatiaľ nikto nevie presne povedať. Podľa zoznamu pasažierov v ňom malo cestovať najmenej 45 ľudí, ale počas cesty doň mohlo nastúpiť mnoho ďalších.

Nešťastie sa stalo neďaleko mosta Ocaňo v provincii Arequipa o 1:30 miestneho času (7:30 SEČ). Podľa správ miestnych médií vozidlo spadlo z výšky 200 metrov. Autobus údajne patrí spoločnosti Rey Latino a smeroval z mesta Chala do mesta Arequipa, príčina nehody zatiaľ nie je známa.

Stredajší incident je ďalšou smrteľnou nehodou autobusu, ktorá sa stala v Peru od začiatku roka. Začiatkom januára sa pri meste Pasamayo autobus zrútil z útesu na úseku diaľnice známom ako Diablova zákruta. Nehoda si vtedy vyžiadala 52 mŕtvych.

Viac k témam: dopravná nehoda, Peru, tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: V Peru sa zrútil autobus z diaľnice, zahynulo 44 cestujúcich © SITA Všetky práva vyhradené.

21. februára 2018