Video: Útočníčky na Kim Čong-nama, brata severokórejského diktátora, by mohli byť nájomné vrahyne

379638_malaysia_north_korea_15443 ceb3c8d3ec414bdeb66e0516c8270d6e 676x469.jpg

SHAH ALAM 28. júna (WebNoviny.sk) – Malajzijská prokuratúra uviedla, že ženy súdené v kauze vraždy nevlastného brata severokórejského lídra sú cvičené nájomné vrahyne, ktoré zámerne potreli tvár a oči Kim Čong-nama nervovoparalytickou látkou VX.

Ženy si podľa vlastných slov mysleli, že ide o nevinný žart pre skrytú kameru. Prokuratúra však tvrdí, že to je len ich „vynaliezavý pokus“ o zakrytie nekalého zámeru.

Odporúčame:
Ani Hitler nedodržal mníchovskú dohodu, hodnotí Zeman summit Trumpa s Kim Čong-unom

Dve ženy, Vietnamka a Indonézanka, sú podozrivé z toho, že 13. februára 2017 otrávili Kim Čong-nama tak, že mu na letisku v Kuala Lumpure potreli tvár jedom.

Použili pri tom nervovoparalytickú bojovú látku VX, ktorú OSN zaradila medzi zbrane hromadného ničenia. Ženy tvrdia, že sú nevinné. V prípade usvedčenia im hrozí trest smrti. Pchjongjang akékoľvek spojenie s vraždou odmieta.

Viac k témam: bojová látka VX, Kim Čong-nam, Kim Čong-un, krimi, Malajzia, OSN Organizácia spojených národov, Severná Kórea, smrť, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Útočníčky na Kim Čong-nama, brata severokórejského diktátora, by mohli byť nájomné vrahyne © SITA Všetky práva vyhradené.

28. júna 2018