Video: Trup súkromného lietadla sa pri páde v Hondurase zlomil, nehodu prežili všetci cestujúci

376085_honduras_plane_crash_40698 01442a0dff304758948b6b9992f6c789 676x452.jpg

MEXIKO 23. mája (WebNoviny.sk) – V hlavnom meste Hondurasu sa na medzinárodnom letisku zrútilo súkromné lietadlo z texaského Austinu. Všetci cestujúci nehodu prežili a sú mimo nebezpečenstva.

Ako píše agentúra AP, vo zverejnenom videu je možné vidieť, ako miestni obyvatelia pomáhajú obetiam dostať sa z vraku, zatiaľ čo iní hasili oheň ručnými hasiacimi prístrojmi. Na miesto následne dorazili aj hasiči. Lietadlo sa zrútilo na konci dráhy, pričom trup sa prelomil a jedna časť sa dostala na neďalekú ulicu.

Stroj má zaregistrovaná spoločnosť TVPX Aircraft Solutions Inc. v North Salt Lake v Utahu. Honduraskí hasiči uviedli, že zranenia utrpelo deväť ľudí, pričom všetci sú v poriadku. Hovorca vojenskej polície Mario Rivera však vyhlásil, že na palube bolo šesť ľudí.

Presný počet teda zatiaľ nie je známy. Prezident Juan Orlando Hernández prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter potvrdil, že zranení sú v stabilizovanom stave.

Odporúčame:
Juhokórejskí novinári napokon môžu pozorovať zrušenie testovacieho jadrového strediska

Letisko v Tegucigalpa je známe náročným prístupom na dráhu dlhú 2012 metrov, ktorú obklopujú hory a tiež obytná zóna. Úrady v dôsledku havárie vyzvali vodičov, aby sa vyhýbali oblasti, v ktorej približne 50-tisíc obyvateľov bojuje s výpadkom elektrickej energie, keďže lietadlo strhlo vedenie.

Viac k témam: Honduras, pád lietadla, záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Trup súkromného lietadla sa pri páde v Hondurase zlomil, nehodu prežili všetci cestujúci © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2018