Video: Štyristokrát vďaka. Neapol si uctil Hamšíka

Slovenský reprezentant Marek Hamšík si prevzal spomienkové predmety pred stretnutím proti Atalante Bergamo.NEAPOL 3. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík je v talianskom SSC Neapol ikonou, predstavitelia tímu spod Vezuvu jeho vernosť klubu ocenili pred pondelkovým domácim stretnutím tamojšej Serie A proti Atalante Bergamo (2:1).

Minulotýždňový zápas na ihrisku AS Rím bol pre Hamšíka 400. súťažným v drese SSC, pred úvodným výkopom proti Atalante mu spomienkové predmety odovzdali klubové legendy Neapola Giuseppe Bruscolotti a Luís Vinício.

Dvadsaťosemročný stredopoliar a kapitán SSC prevzal dres so štyristovkou na chrbte a plaketu s textom „Štyristokrát vďaka, Marek Hamšík. Si príkladom profesionality a lojality voči klubu.“ Viac súťažných stretnutí ako Hamšík za Neapol odohrali len Antonio Juliano (505 zápasov v rokoch 1962 – 1978) a práve Bruscolotti (511, 1972 – 1988). Bývalý hráč Brescie a Slovana Bratislava Hamšík pôsobí v Neapole od roku 2007.

„Som veľmi šťastný, že som dosiahol takúto métu a bol som odmenený dvoma legendami klubu. Dúfam, že v drese Neapola budem môcť hrať ešte veľmi dlho,“ uviedol prostredníctvom svojho oficiálneho webu Hamšík, ktorý v pondelok odohral celé stretnutie a prihral na úvodný gól Argentínčanovi Gonzalovi Higuaínovi. Neapol sa dve kolá pred koncom najvyššej talianskej súťaže víťazstvom vrátil na druhú pozíciu tabuľky o dva body pred AS Rím.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. mája 2016