Video: Sagan ma v šprinte natlačil k bariéram, sťažuje sa Degenkolb po 2. etape Tour de France 2018

380603_peter sagan john degenkolb 676x367.jpg

LA ROCHE-SUR-YON 9. júla (WebNoviny.sk) – Približne desiatka šprintérov si to rozdala o víťazstvo v 2. etape cyklistickej Tour de France, ale Nemec John Degenkolb vzdal svoj pokus niekoľko desiatok metrov pred cieľom v La Roche-sur-Yon.

Keď sa pred neho natlačil neskorší víťaz Peter Sagan, 29-ročný Nemec zdvihol ruku na znak nesúhlasu, vypustil záverečné metre a došiel do cieľa ako deviaty.

Protest Degenkolba a tímu Trek-Segafredo

Degenkolb a jeho tím Trek-Segafredo neskôr v proteste argumentovali, že Sagan ho natlačil k bariéram, ale rozhodcovská jury to nevzala do úvahy ako relevantnú sťažnosť.„Myslím si, že môj šprint bol čistý. Nevidel som ho síce ešte v televízii, ale sú tu rozhodcovia na to, aby to posúdili,“ skonštatoval Peter Sagan na webe Cyclingnews.

Odporúčame:
Video: Jury zmenila výsledky 2. etapy Tour de France, Saganov konkurent v boji o zelený dres je až 138.

Pri sťažnosti Degenkolba ožili spomienky na vlaňajšiu Tour de France a Saganov vynútený odchod z pelotónu po 4. etape vo Vitteli, kde mal v šprinte údajne ohroziť Brita Marka Cavendisha (Dimension Data).

Odporúčame:
Dvojitý zásah či tri muchy jednou ranou, píšu médiá o triumfe Sagana v druhej etape Tour de France

A hoci spomalené televízne zábery z viacerých uhlov ukázali, že Sagan nebol vinný za pád rýchlika z ostrova Man, slovenský majster sveta sa musel nedobrovoľne porúčať zo slávnych pretekov. Teraz niečo podobné neprichádzalo do úvahy.

Sagan nerobí nič účelovo alebo naschvál

Aj vzhľadom na „šalamúnsky“ zdôvodnený Saganov prípad sa Medzinárodná cyklistická únia rozhodla zaviesť asistenčný systém na pomoc rozhodcom. Expert na videu, ktorý má k dispozícii viacero kamier, posudzuje kontroverzné situácie na pretekoch Grand Tour a vybraných podujatiach WorldTour.

Odporúčame:
Peter Sagan sa teší zo žltého dresu, triumf v druhej etape Tour de France 2018 venoval synovi

„Čo bolo pred rokom, bolo pred rokom a navyše to ani nebola moja chyba, čo sa vtedy stalo. Aj UCI to na konci sezóny uznala. Je to však minulosť a ja sa sústredím na túto Tour de France,“ vysvetlil Peter Sagan. „Každý šprint je iný, nedajú sa vzájomne porovnávať. Rozhodne počas nich nerobím nič účelovo alebo naschvál. Robím to, čo si myslím, že je správne,“ doplnil Sagan.

VIAC O TÉME TOUR DE FRANCE 2018

Všeobecné informácie
Program, profily etáp, výsledky
Poradie – žltý dres
Poradie – zelený dres
Poradie – bodkovaný dres
Poradie – biely dres

Viac k témam: cyklistika, John Degenkolb, Peter Sagan, Tour de France
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Sagan ma v šprinte natlačil k bariéram, sťažuje sa Degenkolb po 2. etape Tour de France 2018 © SITA Všetky práva vyhradené.

9. júla 2018