Video: Ruský prezident Putin skóroval na hokejovej exhibícii

Prezident Ruska Vladimir Putin jedným presným zásahom prispel k výhre svojho tímu 9:5.
SOČI 11. mája (WebNoviny.sk) – V utorňajšom exhibičnom stretnutí Nočnej hokejovej ligy v Soči, označovanej ruskými médiami skratkou NCHL, ukázal svoje majstrovstvo aj prezident Ruska Vladimir Putin. Šesťdesiattriročný štátnik vykorčuľoval na ľad arény Boľšoj v Olympijskom parku v Soči s jedenástkou na drese a jedným presným zásahom prispel k výhre svojho tímu 9:5.

„Táto liga sa hráva v 68 regiónoch. Ľudia, ktorí túto akciu organizujú, sú skrátka frajeri. Teším sa, že je tento projekt úspešný,“ cituje ruská tlačová agentúra TASS slová prezidenta Putina. Rodák z Petrohradu zdôraznil, že Nočná hokejová liga je určená ľuďom starším ako 45 rokov. Putin sa pristavil aj pri aktuálne prebiehajúcich MS v Rusku. „Tam sa hrá na elitnej úrovni. Želám si, aby náš tím dosiahol celkový úspech,“ doplnil prezident.

V Putinovom tíme Zvezdy NCHL sa predstavilo niekoľko známych osobností – minister obrany Sergej Šojgu či niekdajší sovietski a ruskí internacionáli Vladimir Myškin, Viačeslav Fetisov, Alexej Kasatonov a Pavel Bure.

V tíme Sbornaja NCHL nastúpilo popri vicepremiérovi Arkadijovi Dvorkovičovi viacero podnikateľov aj gubernátor Moskovskej oblasti Andrej Vorobiov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. mája 2016