Video: Róbert Mak strelil druhý gól v drese Zenitu Petrohrad

Futbalisti Zenitu Petrohrad v stretnutí 7. kola tamojšej najvyššej dlhodobej súťaže zdolali Rubin Kazaň 4:1.PETROHRAD 20. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak sa druhýkrát presadil v ligovom zápase ruského Zenitu Petrohrad. Pred týždňom strelil proti Arsenalu Tula svoj premiérový gól a v pondelok sa do streleckej listiny zapísal v stretnutí 7. kola tamojšej najvyššej dlhodobej súťaže proti Rubinu Kazaň.

Mak skóroval v 53. minúte, zvýšil na 2:0 a prispel k jednoznačnému triumfu petrohradského tímu 4:1. Dvadsaťpäťročný ofenzívny univerzál, ktorý prišiel do Zenitu v lete z gréckeho PAOK Solún, pobudol na ihrisku do 63. minúty.

„Mali sme skvelý vstup do duelu, skórovali sme už na konci prvej štvrťhodinky. Ešte do prestávky sme mohli pridať ďalšie góly, no naše šance zostali nevyužité. Rozstrieľali sme sa v druhom polčase, keď sme trafili trikrát,“ uviedol Mak pre svoj oficiálny web a doplnil: „Som rád, že som skóroval už aj pred našimi fanúšikmi. Pre mňa je veľmi dôležitý každý duel, keďže ako cudzinec to mám v tíme oveľa ťažšie. Teší ma, že sa nám v poslednom čase darí a pomáham Zenitu k víťazstvám.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. septembra 2016