Video: Raper Kali má nový singel Zasa sme to…

Uplynulý víkend slovenský raper Kali v Bratislave ukončil mesačnú šnúru koncertov s názvom Zlý Príklad Tour slávnostným krstom. Bratislavčan priamo na mieste uzavrel jednu etapu svojho pôsobenia na hudobnej scéne a predstavením nového singlu otvoril ďalšiu. Podľa jeho vlastných slov bude ‚pozitívne ladenejšia‘.BRATISLAVA 17. mája (WebNoviny.sk) – Vyvrcholenie série koncertov spojené s veľkolepým krstom sa konalo v priestoroch bratislavského Ateliéru Babylon. Na krste sa ukázalo mnoho známych tvárí slovenského šoubiznisu. Tešil sa aj priazni fanúšikov, ktorí ho podporili klubom, ktorý ‚praskal vo švíkoch‘.

Krstným otcom albumu sa stal Miroslav Čimo

Po slávnostnom krájaní torty raper zahájil oficiálny program. Show otvorila, už štandardne, legenda 90 rokov, nezabudnuteľný Majster N. Postupne vystúpili Kaliho verní Dave White a Peter Pann. Tanečné kreácie predviedli baby z Love Dance Academy, ktoré vedie známa Lady Mel. Po prvej dávke Kaliho najznámejších hitov sa priamo na pódiu krstila posledná štúdiovka Zlý Príklad.

Krstným otcom albumu sa stal Miroslav Čimo, Kaliho manažér, ktorý s raperom prežíva jeho hudobné úspechy už niekoľko rokov. Program následne vygradoval spoločným vystúpením s kapelou Peter Bič Project, ktorá odohrala tri Kaliho piesne. Na záver niekoľkohodinovej show sa predstavila aj Zuzana Plačková, ktorá sa prvýkrát predviedla ako DJka.

„Zakončenie turné v Babylone bolo nad moje očakávania. Priznávam, že vždy, keď mám hrať pred bratislavským publikom, mám stres. Ale atmosféru a energiu, ktorú som od fanúšikov dostal hneď na začiatku, upokojila. Môžem povedať, že to bol môj najlepší koncert v Bratislave a dodám už len jedno veľké ďakujem,“ vyznal sa Kali.

Klip Zasa sme to.. je odľahčenie od albumu Zlý Príklad

Azda najočakávanejším momentom večera bolo predstavenie nového singlu Zasa sme to… Podľa Kaliho vlastných slov bratislavským krstom Zlého Príkladu uzatvára jednu etapu, novým singlom a videoklipom otvára ďalšiu kapitolu svojho života i hudobnej produkcie. Zasa sme to… je pomyselným prepojením dvoch životných fáz, aj z tohto dôvodu sa vo videoklipe objavili scény z čerstvo ukončeného turné. A tak u rapera opäť platí jeho povestné „Koniec je nový začiatok“.

„Klip Zasa sme to.. je odľahčenie od albumu Zlý Príklad. Chcel som tým ukázať , že nie som až tak nudný, vydepkovaný tvor, ktorý sa len hrabe v ťažkých témach. Vieme sa aj baviť a robiť veci veselšie. Singel vykresľuje zopár „nevydarených víkendov“ a úsmevných situácií. Veľmi sa teším obrovskému množstvu vzhliadnutí a že je to momentálne jeden z najsledovanejších klipov. Je to pre mňa odzrkadlenie, že sa uberám správnym smerom,“ opísal Kali svoju čerstvú novinku.

Čerstvo predstavený videoklip je prvotinou z pripravovaného albumu. Kali sa však netají tým, že mal obdobie prílevu inšpirácií a popri prípravách koncertov tvoril. K dnešnému dňu má pripravených už dvanásť skladieb, ktoré postupne fanúšikom ponúkne v podobe singlov. Kompletný album by mal uzrieť svetlo sveta na sklonku tohto roka, prípadne začiatkom budúceho.

Portál WebNoviny.sk informovala Janka Marczellová/Kali Records.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. mája 2016