Video: Pri streľbe na strednej škole v Alabame zomrela študentka, polícia zaistila zbraň

369401_strelba 676x309.jpg

BIRMINGHAM 8. marca (WebNoviny.sk) – Streľba na strednej škole v americkom Birminghame v štáte Alabama si vyžiadala smrť 17-ročnej študentky. Mladík v rovnakom veku utrpel zranenia. Polícia vyšetruje prípad, ktorý sa stal v stredu popoludní na Huffman High School, ako nehodu.

V súčasnosti vyhodnocujú kamerové záznamy, vypočúvajú študentov aj zamestnancov školy. Polícia odmietla povedať, kto je páchateľom, no uviedla, že sa jej podarilo zadržať zbraň. Zatiaľ nie je jasné, či niekoho zatkli.

Starosta mesta Randall Woodfin povedal, že zosnulá by čoskoro oslávila 18. narodeniny a chcela sa stať zdravotnou sestrou. Guvernérka štátu Kay Ivey v stredu vyjadrila ľútosť nad smrťou tínedžerky.

Odporúčame:
Prezident Trump dáva voľnú ruku štátom, či budú učitelia na školách vyzbrojení

„Modlím sa za rodinu tejto mladej slečny, ktorá príliš skoro prišla tragicky o život. Znovu to potvrdzuje, že študenti nemôžu mať v školách pri sebe akékoľvek zbrane,“ uviedla.

Viac k témam: polícia, streľba na strednej škole, študenti, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Pri streľbe na strednej škole v Alabame zomrela študentka, polícia zaistila zbraň © SITA Všetky práva vyhradené.

8. marca 2018