Video: Požiar nákupného centra v Kemerove vyvolal protesty, ľudia pochybujú o počte mŕtvych

371012_russia_fire_17774 df1c9aad9c664f9ba06e2b72679447f2 676x430.jpg

MOSKVA 27. marca (WebNoviny.sk) – V sibírskom meste Kemerovo sa zišli tisíce ľudí, ktorí žiadajú riadne vyšetrenie požiaru nákupného centra, kde zomrelo najmenej 64 ľudí. Medzi nimi je aj množstvo detí.

Protestujúci pochybujú o uvedenom počte mŕtvych a vyhlásili, že úrady nezverejnili skutočný rozsah škôd. Do mesta priletel aj prezident Vladimir Putin, ktorý sa však davu zatiaľ neprihovoril.

Odporúčame:
Video: Nákupné centrum v Kemerove zachvátil požiar, zahynuli desiatky ľudí (aktualizované)

Kemerovo leží 3 000 kilometrov východne od Moskvy. V nákupnom centre, ktoré otvorili v roku 2013, sa nachádzali aj kino, detské stredisko, bowling alebo kontaktná zoo.

Plamene sa začali šíriť v nedeľu večer z najvyššieho, štvrtého podlažia budovy, pričom hasičom sa ich podarilo uhasiť v pondelok ráno. Svedkovia pre rozhlasovú stanicu Echo Moskvy uviedli, že v budove sa nespustil požiarny poplach a zamestnanci nezorganizovali evakuáciu. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa. Polícia začala vyšetrovať možné porušenie a zanedbanie požiarnej bezpečnosti.

Viac k témam: Kemerovo, požiar, protesty, Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Požiar nákupného centra v Kemerove vyvolal protesty, ľudia pochybujú o počte mŕtvych © SITA Všetky práva vyhradené.

27. marca 2018