Video: Polícia zatkla Okoličányho komplica Jozefa Leška, ktorý bol na úteku

372062_imgl7963 676x451.jpg

BRATISLAVA 1. júla (WebNoviny.sk) – Polícia v sobotu večer na východe Slovenska zatkla Jozefa Leška, ktorý je blízkou osobou odsúdeného Róberta Okoličányho.

Ako informuje polícia na sociálnej sieti, Jozef Leško bol na úteku od apríla tohto roku, keď si mal prísť na súd vypočuť právoplatný rozsudok vo výške 24 rokov odňatia slobody. Po zatknutí ho okamžite eskortovali na miesto výkonu trestu.

Polícia v deň súdu zatkla Jaroslava Potučka, ktorý dostal doživotný trest a tiež bol na úteku. V nasledujúcich dňoch polícia vypátrala aj ďalšie odsúdené osoby, ktoré taktiež neprišli na súdne pojednávanie a ktoré boli právoplatne odsúdené. Na úteku je naďalej na doživotie odsúdený Róbert Okoličány.

Odporúčame:
Aktualizované: Najvyšší súd rozhodol, Marián K. ide do väzby a Pavol R. ostáva na slobode

Najvyšší súd SR potvrdil 11. apríla doživotný trest pre šéfa východoslovenskej zločineckej skupiny Róberta Okoličányho.

Jeho a ďalších členov skupiny uznal súd za vinných z viacerých skutkov vrátane zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, niekoľkých vrážd, násilných útokov, vydierania, nedovoleného ozbrojovania alebo krádeží áut. Doživotné tresty dostali aj členovia skupiny Róbert Nigut a Jaroslav Potučko. Obžalovaní boli v tomto prípade stíhaní na slobode.

Viac k témam: Jozef Leško, Polícia SR, Róbert Okoličány
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Polícia zatkla Okoličányho komplica Jozefa Leška, ktorý bol na úteku © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júla 2018