Video: New York vystrašil silný výbuch, šlo zrejme o bombu

Očití svedkovia na sociálnych sieťach napísali, že podľa všetkého explodovala rúrková bomba nastražená v odpadkovom koši.

NEW YORK 18. septembra (WebNoviny.sk) – Niekoľko zranených si vyžiadala silná explózia, ktorá otriasla oblasťou Chelsea v newyorskej štvrti Manhattan. Oficiálne to potvrdil dôstojník newyorskej polície Peter Donald. Televízia Fox News s odvolaním sa na zdroje v newyorskej hasičskej službe informovala o 25 zranených. Podľa televízie ABC k obetiam na životoch nedošlo.

Veliteľ jednotky protiteroristickej polície New Yorku prostredníctvom siete Twitter potvrdil policajný zásah kvôli výbuchu na rohu Západnej 23. ulice a Šiestej avenue.

Niektorí očití svedkovia na sociálnych sieťach napísali, že podľa všetkého explodovala rúrková bomba nastražená v odpadkovom koši.

Podobné zariadenie vybuchlo v sobotu dopoludnia (miestneho času) aj v štáte New Jersey, a to v odpadkovom koši v blízkosti trate charitatívneho behu na pomoc príslušníkom americkej pechoty a námorníctva.

Denník New York Post v súvislosti s udalosťami v New Yorku na svojej stránke tiež písal o výbuchu v odpadkovom koši, ku ktorému došlo okolo 20.30 h miestneho času v Chelsea. Tlaková vlna vybila okná na spodných poschodiach domova pre nevidiacich.

Na mieste incidentu zasahujú newyorskí hasiči a protiteroristická jednotka polície. Podľa informácií odpočutých z policajných vysielačiek boli evakuovaní ľudia z dvoch budov v blízkosti miesta výbuchu. Špeciálne policajné jednotky v oblasti pátrajú po prípadnej ďalšej výbušnine. K výbuchu došlo v oblasti, ktorá je obľúbeným miestom večerných schôdzok obyvateľov štvrte.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. septembra 2016