Video: Nevera naštrbí dôveru aj sebavedomie

379274_img_8743 676x507.jpg

BRATISLAVA 24. júna (WebNoviny.sk) – Už v pondelok 25. mája sa v bratislavskej kaviarni Oro Caffé uskutoční verejná Diskusia o nevere. Podujatie sa koná v rámci projektu Úspešné ženy a toto je už jeho druhý ročník.

Odborníci z oblasti psychológie, psychiatrie, vzťahového  poradenstva a estetickej medicíny budú účastníkom odpovedať na otázky typu: Prečo nevera vzniká? Aké sú jej najčastejšie príčiny? Čo robí nevera so sebavedomím podvádzaného človeka a s dôverou vo vzťahu? Prečo žijeme v dobe multiúrovňových a paralelných vzťahov? Napomáha internet nevere? Ako prekonať neveru a postaviť sa znova na nohy? Môže nevera motivovať?

Rôzne fázy nevery

Diskusie sa zúčastní psychiater MUDr. Pavel Palkovič, moderátorka TV Martina Mečiarová, vzťahová poradkyňa Miriam Šramová, dermatologička MUDr. Diana Višňovská a Ing. Lenka Šoltysová, riaditeľka kliniky estetiky.

„Bohužiaľ, nevera je častou súčasťou nášho života a stretávame sa s ňou takmer dennodene a v rôznych podobách. Keď sa človek dozvie o nevere svojho partnera, je to veľký nápor na jeho psychiku. Náhle sa mu zrútia ilúzie o partnerovi, častokrát upadne do veľkej letargie a depresie. Spoločné plány sú preč a čo je najhoršie, veľmi sa naštrbí dôvera vo vzťahu. Vzťah bez dôvery je ako jazero bez vody. Po prevalení nevery partnerovi neveríme ani to že slnko svieti na oblohe alebo že ide len pre banány do potravín. Nastúpi fáza konštantného upodozrievania a prenasledovania, keďže, ako hovoril Dr. Plzák: Dôkaz vernosti neexistuje. Sebavedomie podvádzaného upadne na samé  dno a neustále uvažuje nad tým, v čom je tá druhá osoba lepšia. Čo robí, ako vyzerá, aký má hlas, aké koníčky. V rámci prirodzenej súťaživosti sa podvádzaná osoba chce tejto osobe podobať, lebo si myslí že tak sa partnerovi či partnerke opäť začne páčiť,“ analyzuje rôzne fázy nevery vzťahová poradkyňa a organizátorka Diskusie o nevere Miriam Šramová.

Nevera je fenomén modernej doby

„Snažíme sa odtabuizovaním tejto témy poukázať nato, že nevera je fenomén modernej doby a moderných vzťahov a zažívajú ju mnohí z nás. Veľa ľudí sa o nej hanbí hovoriť verejne a priznať tak problémy vo vzťahu. Ale tie sa vyskytujú aj medzi stabilnými pármi. Je dôležité o tom hovoriť a hľadať cesty a riešenia aby škody pri nevere boli čo najmenšie. Treba si uvedomiť ale, že na Slovensku je bohužiaľ nevera ešte stále verejne akceptovateľná a často je prejavom hojnosti a blahobytu,“ dodala Šramová.

Projekt Úspešné ženy odštartoval minulý rok témou inteligentných rozchodov a rozvodov, za účasti psychiatrov, mediátorov, koučov a vzťahových poradcov.

Viac k témam: nevera, projekt Úspešné ženy
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Nevera naštrbí dôveru aj sebavedomie © SITA Všetky práva vyhradené.

25. júna 2018