Video: Mayweather zostal kráľom aj po boxerskom supersúboji, McGregor odolával deväť kôl

350509_mayweather_mcgregor_boxing_72976 bd2cd8aea8154f90963b406b9775c311 640x420.jpg

LAS VEGAS 27. augusta (WebNoviny.sk) – Senzácia sa nekonala, kráľom profiringu vo svojej kategórii zostáva Američan Floyd Mayweather. V očakávanom a tiež značne kontroverznom súboji roka v Las Vegas zdolal Íra Conora McGregora v desiatom z plánovaných 12 kôl technickým knokautom a po takmer dvojročnej prestávke si pripísal jubilejný päťdesiaty triumf.

Vo svojej profesionálnej kariére zostal nezdolaný so skóre 50:0. Päťdesiatym víťazstvom zároveň prekonal rekord legendárneho krajana Rockyho Marciana, ktorý ukončil kariéru v ťažkej váhe so 49 víťazstvami popri žiadnej prehre.

McGregora zachránil rozhodca

Šampión miešaných bojových umení (MMA) a tiež UFC (Ultimate Fighting Championships) McGregor s neskorším víťazom Mayweatherom držal krok dlhšie, než sa všeobecne očakávalo. Spočiatku bol vo svojej premiére v profiringu dokonca iniciatívnejší, ale postupom času sa prejavili skúsenosti a najmä kvalita Američana, ktorého presne mierené údery brali sily aj odhodlanie sebavedomému Írovi.

Už deviate kolo „prežil“ len tak-tak a v desiatom kole po zjavnej prevahe súpera už poriadne dezorientovaného McGregora zachránil rozhodca Robert Byrd verdiktom o technickom k. o. McGregor síce sprvu namietal, že chce v zápase pokračovať, ale neskôr uznal veľkosť šampióna, proti ktorému boxoval. Oficiálne štatistiky tvrdia, že zo strany Mayweathera našlo cieľ 170 z 320 úderov, zatiaľ čo jeho snaživý súper minul oveľa častejšie, protivníka trafil 111-krát zo 430 pokusov. Všetci traja ringoví rozhodcovia sa už po 9. kole v priebežnom skóre priklonili na stranu neskoršieho víťaza (89:81, 89:81 a 87:83).

Nebolo jednoduché prispôsobiť sa pravidlám

Floyd bol trpezlivý, počkal si na svoju príležitosť. Ja som sa snažil, ale nebolo pre mňa jednoduché prispôsobiť sa pravidlám boxu. Zatiaľ nechávam otvorené, či sa ešte vrátim do profiringu,“ uviedol Conor McGregor aj v prenose TV Dajto.

Štyridsaťročný Mayweather s prezývkou „Pretty Boy“ (Pekný chlapec) sa objavil medzi súťažnými povrazmi po takmer dvojročnej prestávke, naposledy predtým boxoval v septembri 2015, keď zdolal Andreho Berta. Z dôchodku ho povolala nečakaná výzva o 11 rokov mladšieho šampióna bojových umení McGregora a jeho sebavedomé vyhlásenia o tom, že návrat mu vo svojej premiére poriadne osladí. V meste kasín Las Vegas v zaplnenej T-mobile aréna sa napokon prekvapenie nekonalo, ale aj Mayweather v prvej reakcii priznal, že McGregor mu vzdoroval viac ako sám čakal. Zároveň dodal, že nič nepodcenil, lebo v stávke bola nielen jeho pokračujúca neporazenosť, ale aj česť boxerského odvetvia.

Šampión viac zápasov neplánuje

Ponúkli sme divákom, čo chceli. Bol to ťažší zápas ako sa pôvodne čakalo a Conor bol náročnejší súper ako sa predpokladalo. Môj plán bol počkať si na správny moment, chcel som, aby sa súper vyšťavil v prvých kolách a snažil som sa zachytil čo najviac jeho úderov. Som poctený ziskom 50. víťazstva. Nedosiahol by som ich bez fanúšikov a všetkých svojich podporovateľov. Patrí im veľká vďaka,“ skonštatoval Mayweather, bronzový medailista z olympijských hier v Atlante 1996 v tzv. mušej hmotnostnej kategórii.

Americký šampión zároveň zdôraznil, že viac návratových zápasov v profiringu neplánuje. „Toto bol určite môj posledný boj. Teraz sa už len teším na uvedenie do Siene slávy. Vybral som si na to najlepšieho tanečného partnera,“ dodal Mayweather.

Viac k témam: box, Conor McGregor, Floyd Mayweather
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Mayweather zostal kráľom aj po boxerskom supersúboji, McGregor odolával deväť kôl © SITA Všetky práva vyhradené.

27. augusta 2017