Video: Kane predviedol majstrovstvo, Hossovo Chicago žije

V hre o obhajobu Stanleyho pohára zotrvalo Chicago aj vďaka Mariánovi Hossovi. Kým päťstý gól v základnej časti NHL mu nebol súdený, jubilejný päťdesiaty v play-off áno.ST. LOUIS 22. apríla (WebNoviny.sk) – Patrick Kane odmieta, aby sa individuálne najvydarenejšia sezóna v jeho hokejovej kariére skončila už v prvom kole play-off Západnej konferencie.

Odporúčame:

Video: Hossa strelil 50. gól v play-off NHL, Detroit skončil

Hossa hrá pod injekciami, Cíger na MS neráta ani s Gáboríkom

Chicago na ľade St. Louis v zápase číslo päť síce prišlo v tretej tretine o dvojgólový náskok, ale v štvrtej minúte druhého predĺženia sa o víťazstvo 4:3 znamenajúce zotrvanie v hre postaral práve americký útočník. Bol to jeho prvý gól v tohtoročnej vyraďovačke po 46 presných zásahoch v základnej časti, ale stál za to.

Asistenciu pripísali slovenskému krídelníkovi Richardovi Pánikovi. „Nemyslím si, že by to bol v prvom predĺžení alebo celkovo v zápase z mojej strany nejaký oslnivý výkon. Dohováral som preto sám sebe, aby som do piatej tretiny šiel s dôverou vo vlastné schopnosti a pokúsil sa niečo vymyslieť,“ vravel 27-ročný krídelník, ktorý pred svojím gólom vyzvŕtal obranu domácich, vystrelil, obkorčuľoval bránku a vyrazený puk zasunul za chrbát Briana Elliotta.

Video: Víťazný gól Patricka Kanea

„Skvelý hráč, ktorý vie zabrať v pravý čas. Nie je veľa ďalších, ktorí ovládajú to, čo on,“ povedal o Kanovi už „ikstýkrát“ jeho tréner Joel Quenneville. „Myslím si, že sme ich prevýšili. Mali sme šance, ale nepodarilo sa nám dopraviť puk do bránky. Stále však vedieme 3:2 a v Chicagu sme vyhrali posledné dva zápasy,“ nepanikári obranca Alex Pietrangelo, ktorý sa asistenciou podieľal na všetkých troch góloch Blues.

V hre o obhajobu Stanleyho pohára zotrvalo Chicago aj vďaka Mariánovi Hossovi. Kým päťstý gól v základnej časti NHL mu nebol súdený, jubilejný päťdesiaty v play-off áno. Skúsený útočník úspešným únikom z vlastnej tretiny v oslabení otvoril skóre duelu a nakopol „jastrabov“ na ich ceste za prežitím v sérii. A v sobotu na vlastnom ľade v United Center na nich čaká navlas rovnaká úloha.

Video: Marián Hossa strelil svoj päťdesiaty gól v play-off NHL

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. apríla 2016