Video: Fico hovoril o milióne eur za informácie ku kauze Kuciak a rozčúlila ho otázka o Kočnerovi

368702_tibor gaspar robert kalinak robert fico 676x451.jpg

BRATISLAVA 9. októbra (WebNoviny.sk) – Odmena milión eur, ktorú štát vypísal za informácie vedúce k odhaleniu vrahov novinára Jána Kuciaka, sa podľa expremiéra a šéfa Smeru-SD Roberta Fica nemôžu vzťahovať na obvineného.

Rešpektuje prezumpciu neviny

„Ten rozpráva preto, lebo sa bojí, to nemá nič s tým spoločné,“ povedal v utorok na tlačovej besede. Skutočnosť, že býval v bytovke vedľa podnikateľa Mariána K., ktorého podľa medializovaných informácií jeden z obvinených označil za objednávateľa vraždy, Fico prirovnal k situácii jeho známej, ktorej záhrada susedí s múrom väznice.

„Ako ja môžem vedieť, kto je a kto nie je podozrivý, to je predsa vec polície,“ povedal s tým, že ako právnik rešpektuje prezumpciu neviny. „Pokiaľ nebude právoplatný rozsudok, ja nebudem nič komentovať,“ dodal.

Obvinený v kauze miliónových zmeniek

Podľa medializovaných informácií jeden zo štvorice obvinených v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Zoltán A. spolupracuje s vyšetrovateľmi, pričom údajne označil za objednávateľa vraždy podnikateľa Mariána K.

To potvrdila aj jeho advokátka, následne to však poprela. Marián K. je momentálne vo väzbe pre obvinenie v kauze miliónových zmeniek, ktorých vyplatenie žiadal na súde.

Viac k témam: Ján Kuciak, Marián Kočner, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Fico hovoril o milióne eur za informácie ku kauze Kuciak a rozčúlila ho otázka o Kočnerovi © SITA Všetky práva vyhradené.

9. októbra 2018