Video: Fanúšikovia Wolfsburgu hodili svetlicu na striedačku

Futbalisti Wolfsburgu vyhrali v Hannoveri 4:0, ale viac sa hovorilo o incidente, ktorý sa udial pred úvodným výkopom.HANNOVER 2. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti Wolfsburgu zvíťazili 4:0 na trávniku posledného Hannoveru v utorkovom súboji 24. kola I. nemeckej bundesligy, no viac než o ich presvedčivom úspechu či hetriku Andrého Schürrleho sa po stretnutí hovorilo o incidente, ktorý sa udial ešte pred úvodnom výkopom.

Odporúčame:

Video: ‚Vlci‘ lovili v Hannoveri, Schürrle strelil hetrik

Priaznivci Wolfsburgu vtedy zasiahli jednou zo svetlíc lavičku domáceho mužstva, pyrotechnika nikoho nezranila. Očakáva sa, že Nemecký futbalový zväz (DFB) potrestá za nevhodné správanie fanúšikov oba kluby. „Takéto veci by sa na štadióne nemali stávať,“ odsúdil počin divákov reprezentačný stredopoliar Nemecka v drese Wolfsburgu Schürrle, citoval ho portál as.com.

Zaujímavosťou je, že zápas týchto dvoch tímov sa ani v lanskej sezóne nezaobišiel bez komplikácií. V decembri 2014 fanúšikovia Wolfsburgu zapálili v sektore pre hostí hannoverského štadióna štyri svetlice, pridali aj dymovnicu. Oba kluby vtedy museli zaplatiť po 6000 eur. „Jestvujú už nejaké prípady vzájomných incidentov z minulosti, pre toto však vo futbale nie je miesto,“ skonštatoval kapitán Hannoveru Christian Schulz.

Na trávniku dominovali hráči Wolfsburgu. Najväčšou mierou sa o debakel domácich zaslúžil André Schürrle, ktorý od 36. do 62. minúty zaznamenal tri góly. Štvrtý a posledný zásah hostí pridal v 69. minúte ďalší reprezentant Julian Draxler.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. marca 2016