Vianočné trhy v Bratislave otvorili na Hlavnom aj Hviezdoslavovom námestí (video+foto)

514867_6560e2c94bf3c981228611 676x451.jpg

24.11.2023 (SITA.sk) – Na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí v Bratislave v piatok 24. novembra o 18:00 keď slávnostne rozsvietili aj vianočný stromček a otvorili vianočné trhy.

Punč pod jedličkou

Ako informovala PR špecialistka Bratislavského kultúrneho a informačného strediska Barbora Lehocká, trvať budú až do Silvestra s krátkou prestávkou od 24. do 26. decembra, teda počas vianočných sviatkov. „Do hlavného mesta prinesú okrem vianočnej atmosféry aj bohatý kultúrny program a upriamia pozornosť na zraniteľné skupiny obyvateľstva,“ uviedla.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Otvorenie vianočných trhov v Bratislave (fotografie)

Atmosféru Vianoc zažijú obyvatelia aj v mestských častiach. Vianočné trhy s kultúrnym programom organizujú v Devínskej Novej Vsi, Dúbravke, Lamači, Petržalke aj Rusovciach. „Čunovo pozýva na punč pod jedličkou, Rača na vianočný koncert, vo Vrakuni zažijete predvianočný Festival ručnej tvorby, v Karlovej Vsi a v Záhorskej Bystrici sa bude rozsvecovať adventný veniec,“ priblížila Lehocká.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/11/vianocne-trhy-v-bratislave-otvorenie.mp4

ZOO Bratislava organizuje zimné trhy

Mikulášsky program je pripravený v Jarovciach, Vajnoroch, Ružinove, Podunajských Biskupiciach, Devíne aj v Novom Meste.

Do programu Bratislavských Vianoc sa zapájajú aj mestské a partnerské organizácie. „Múzeum mesta Bratislavy pozýva užiť si pohľad na vianočnú Bratislavu z veže Starej radnice, Galéria mesta Bratislavy na predvianočný workshop linorytu, Mestský ústav ochrany pamiatok na medzinárodný filmový festival o archeológii,“ vymenoval Lehocká.

ZOO Bratislava v decembri organizuje zimné trhy, Mestská knižnica v Bratislave Spolupatričný večierok a mestské Divadlo P. O. Hviezdoslava uvedie premiéru hry Pozsony Dance Club.

Bezplatné korčuľovanie

Stará tržnica opäť chystá Vianočnú tržnicu a vianočnú edíciu Street Food Parku. „Tešiť sa môžete aj na bezplatné korčuľovanie na Zimnom štadióne počas vybraných víkendov vďaka Správe telovýchovných a rekreačných zariadení,“ uviedla Lehocká.

Za 20-tisíc bezkontaktných platieb na Hlavnom a Staromestskom vianočnom trhu venuje Nadácia Slovenskej sporiteľne sumu 10-tisíc eur Centru Memory, ktoré pomáha ľuďom s poruchami pamäti a s Alzheimerovou chorobou.

Na Hlavnom vianočnom trhu budú okrem tradičnej ponuky vianočných jedál a nápojov stánky občianskych združení aj mestských organizácií ako DPOH či ZOO Bratislava.

„V stánku ÚĽUV sa budú striedať majsterky a majstri ľudovej umeleckej výroby s ponukou medovníkov, drevených hračiek, výrobkov z drôtu a keramiky,“ priblížila Lehocká.

Počas programu na Františkánskom námestí bude v jeho blízkosti otvorený stánok Bratislavské Vianoce. Budú v ňom bratislavské mikiny, hrnčeky z edície Bratislavské ikony aj tašky na mobil vyrobené z bannerov mestských podujatí.

Viac k témam: Vianočné trhy, Vianočné trhy v Bratislave
Zdroj: SITA.sk – Vianočné trhy v Bratislave otvorili na Hlavnom aj Hviezdoslavovom námestí (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

24. novembra 2023