Vianočné stromčeky skompostujú aj Košice, mesto začína so zberom

454837_gettyimages 96502307 676x451.jpg

5.1.2021 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť KOSIT začne od 7. januára v spolupráci s Magistrátom mesta Košice zber použitých vianočných stromčekov, ktorý potrvá do 28. februára. Štandardne sa počas takéhoto zberu vyzbiera približne 40 ton dreviny. Informovala o tom Slavomíra Brzová so spoločnosti KOSIT.

„Obyvatelia môžu vianočné stromčeky z domácností ponechať v prípade bytovej zástavby priamo pri stanovištiach kontajnerov, odkiaľ ich budú priebežne odvážať. Stromčeky z rodinných domov je možné ukladať na mestskou časťou vyhradených miestach alebo ich môžu občania priniesť do ktoréhokoľvek zberného dvora v Košiciach. Vyzbierané stromčeky následne zhodnotia v mestskej kompostárni v Bernátovciach,“ uviedol riaditeľ Divízie služieb Michal Hrabovský.

Stromčeky je potrebné čo najdôslednejšie zbaviť vianočných dekorácií. Pred zberom ich nie je potrebné baliť do fólií, zväzovať špagátom či inak pripraviť na odvoz. Spoločnosť KOSIT zároveň pripomína, že vianočný stromček je možné ekologicky zhodnotiť aj v domácom kompostéri.

Viac k témam: kompostovanie, odpad, vianočný stromček
Zdroj: Webnoviny.sk – Vianočné stromčeky skompostujú aj Košice, mesto začína so zberom © SITA Všetky práva vyhradené.

5. januára 2021