Verejnosť stráca dôveru v štátnu správu, vyhlásila Slovenská komora sestier k vražde Kuciaka

369455_img_9703 676x451.jpg

BRATISLAVA 8. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) je znepokojená vážnou celospoločenskou situáciou, ktorá na Slovensku nastala po vražde dvoch mladých ľudí a následnej koaličnej kríze.

„Sestry a pôrodné asistentky sa každý deň pri svojej práci stretávajú so smrťou a chorobou, aktívne sa podieľajú na prevencii a prinavrátení zdravia pacientov, a preto vnímajú o to emotívnejšie chladnokrvnú dvojnásobnú úkladnú vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice,“ píše komora v stanovisku.

Vyzývajú k bezodkladnej spolupráci

Najvyšší predstavitelia SK SaPA si však nemôžu nevšimnúť, že medzi sestrami, pôrodnými asistentkami, zdravotníkmi a ostatnými občanmi narastá nespokojnosť s tým, ako politici a štátnici v súčasnosti riešia vzniknutú situáciu.

„Verejnosť postupne stráca dôveru v štátnu správu a svoje občianske postoje a názory prejavuje účasťou na organizovaných verejných zhromaždeniach,“ konštatovala komora sestier.

Odporúčame:
Aktualizované: Matovič pustil video z miesta vraždy Kuciaka a jeho priateľky a obvinil Gašpara z klamstva o Krajmerovi

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek, ktorá ako samosprávna stavovská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou zastupuje viac ako 40 tisíc sestier a pôrodných asistentiek, preto vyzýva najvyšších ústavných činiteľov, aby bezodkladne spoločne riešili vzniknutú situáciu a Slovensko tak dokázalo, že je stále európskou demokratickou krajinou.

Vráťme štát do bežných koľají

„Je potrebné čím skôr vrátiť fungovanie štátu do bežných koľají, Slovensko má množstvo problémov, ktoré je potrebné riešiť, či už v zdravotníctve, školstve či v spravodlivosti,“ apelovali sestry.

Odporúčame:
Poslanci sa pýtali šéfa SIS na Troškovú a Jasaňa, tajná služba monitoruje zločinecké organizácie

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara vraždy pravdepodobne súvisia s prácou novinára. Podľa ďalších informácií by vraždy mohli súvisieť s talianskou mafiou operujúcou na východe Slovenska. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára.

Viac k témam: Iveta Lazorová, Ján Kuciak, SK SaPA Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Verejnosť stráca dôveru v štátnu správu, vyhlásila Slovenská komora sestier k vražde Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

8. marca 2018