Veľká chyba stála Vlhovú lepšie umiestnenie v super G v Zauchensee, na Shiffrinovú však stráca menej

477369_austria_alpine_skiing_world_cup_00060 1fbe553bd53d4067bc388c6165dd1536 676x451.jpg

16.1.2022 (Webnoviny.sk) – Petra Vlhová obsadila 18. miesto v nedeľňajšom superobrovskom slalome Svetového pohára zjazdových lyžiarok v rakúskom Zauchensee a pripísala si 13 bodov do celkového poradia bojov o veľký glóbus.

Zvíťazila Talianka Federica Brignoneová, iba o štyri stotiny sekundy za ňou zaostala Švajčiarka Corinne Suterová.

Technická pasáž sa nevydarila

V hodnotení Svetového pohára naďalej vedie Američanka Mikaela Shiffrinová s 966 bodmi. Jej náskok pred druhou Vlhovou sa scvrkol na rozdiel 37 bodov.

Vlhová, ktorá štartovala ako štvrtá v poradí, bola na druhom medzičase priebežne najrýchlejšia, no technická pasáž v spodnej časti trate jej nevyšla podľa predstáv.

„Je to dobrý výsledok, ale som veľmi nahnevaná, pretože na mieste, kde sa vychádza z lesa, na miernej rovine v nájazde do posledného úseku, som urobila obrovskú chybu a stratila tam veľa času. Tá chyba má stála veľa,“ priznala 26-ročná Liptáčka pri mikrofóne RTVS.

Napriek tomu účasť v Zauchensee, kde sa predstavila v sobotňajšom zjazde a nedeľňajšom super G, vníma pozitívne s výhľadom na ZOH v Pekingu.

Splnilo to svoj účel

„Myslím si, že to splnilo účel, za ktorým sme sem išli. Na to, že som dlho nestála na dlhých lyžiach, sa mi išlo dobre, mala som dobré medzičasy, no keď potom urobím takúto chybu, tak to zamrzí,“ dodala už istá držiteľka slalomového glóbusu.

Pred blížiacimi sa ZOH v čínskom Pekingu sú v kalendári Svetového pohára naplánované ešte zastávky v talianskych strediskách Cortina d’Ampezzo a Kronplatz, ako aj v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.

Vlhová priznala, že do všetkých lokalít nepocestuje. „Do Garmishu nepôjdeme a uvidíme, čo s Cortinou.“

Zjazd v Pekingu určite nepôjde

Trojnásobná víťazka ankety Športovec roka prezradila, že do Pekingu odletí 30. januára.

Na otázku, v ktorých disciplínach sa predstaví pod piatimi kruhmi, odvetila, že by chcela súťažiť v technických disciplínach i kombinácii.

„Myslím si, že zjazd nepôjdeme a super G ešte uvidíme. Zatiaľ to však v našom tíme nie je otvorená téma.“

Viac k témam: Svetový pohár v alpskom lyžovaní, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľká chyba stála Vlhovú lepšie umiestnenie v super G v Zauchensee, na Shiffrinovú však stráca menej © SITA Všetky práva vyhradené.

16. januára 2022