Vaším problémom je vaše ľudské zlo, povedal Danko Sulíkovi

Podľa šéfa SNS a parlamentu Andreja Danka budú sa snažiť zlepšiť podnikateľské prostredie, neuviedol však, či tieto opatrenie z dielne SaS podporí.

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Papier znesie veľa, v programovom vyhlásení vlády je veľa prázdnych fráz, ale na druhej strane sa tam dostalo niekoľko konkrétnych vecí. Pripustil to predseda strany SaS Richard Sulík v diskusnej relácii televízie TA3 V politike.

Predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi zaželal, aby sa im čím skôr podarilo presadiť konkrétne návrhy do praxe. Sulík v relácii pripomenul 40 opatrení, ktoré jednotlivo predložili do parlamentu. Šéf liberálov pripustil, že tieto opatrenia nie sú najkľúčovejšie z Agendy 2020, ale dajú sa zaviesť do praxe v podstate ihneď a nemajú žiaden negatívny dopad na rozpočet. Podľa Sulíka sú tieto opatrenia „zaručene funkčné“ a „citeľne pomôžu“.

Dávali návrhy bez diskusie

Podľa šéfa SNS a parlamentu Andreja Danka budú sa snažiť zlepšiť podnikateľské prostredie, neuviedol však, či tieto opatrenie z dielne SaS podporí. Dôvodom je, že liberáli opatrenia predložili, „zahltili tým podateľňu NR SR„, ale nerokovali vopred o ich politickej podpore. „Vy ste dali 40 návrhov bez akejkoľvek diskusie,“ vytkol Danko Sulíkovi. Sulík mu oponoval, že SaS tvrdila dlhodobo, že s týmito opatreniami prídu. Danko cíti, že liberáli si týmto pripravujú „priestor pre mediálne teátro, že nechceme pomôcť podnikateľom„. Šéf parlamentu neskôr v diskusii vyhlásil, že niektoré návrhy liberálov nie sú odborné, čo Sulík poprel.

Sulík si myslí, že Danko je submisívny, je tak „akurát tak na smiech“ a prispôsobí sa Ficovi, čo Danko rázne odmietol, vyhlásil, že je slobodný človek. Sulíkovi povedal, že jeho problémom je zlom, dáva zlú energiu do komunikácie. „Viete, čo je Váš problém? Vaše ľudské zlo,“ povedal Sulíkovi Danko. „Nehovorte mi, že som submisívny, som slobodný človek,“ dodal šéf národniarov. Zároveň vyzval Sulíka na dialóg, aby návrhy neprichádzali tak, že najprv bude tlačová konferencia, ale aby si lídri sadli, porozprávali sa a nezaťažovali ľudí.

Predsedníctvo je len marketingová záležitosť

Politici sa vyjadrili aj k nadchádzajúcemu predsedníctvu Slovenska v Rade EÚ. Na otázku, ako je Slovensko na predsedníctvo pripravené, Danko odpovedal, že „pán Sulík si užíva mandát europoslanca , ale chodí na poslanecké grémium„. Sulík pri tejto téme Dankovi pripomenul, že otázka znela, ako je Slovensko na predsedníctvo pripravené.

Myslím si, že Slovensko je pripravené dobre vďaka ministrovi zahraničných vecí Lajčákovi,“ odpovedal Sulík s tým, že Lajčák o prípravách na SK PRES pravidelne informoval opozíciu a tiež sa vyjadril na adresu stáleho predstaviteľa SR pri EÚ Petra Javorčíka. Sulík ho označil za „schopného zástupcu v Bruseli„. Dodal ale, že predsedníctvo je len marketingová záležitosť a za šesť mesiacov nemáme de facto šancu ovplyvniť chod EÚ. Danko sa vyjadril, že Slovensko zvládne predsedníctvo dobre vďaka stabilnej vláde a povedal, že by sme mali hanbu, ak by vládol Sulík. Danko tak bol podľa Sulíka „osobný“. Šéf NR SR sa napokon vyjadril, že aj keď nie je zástancom takýchto rotácií, ale keď to už je, vidí to ako šancu pre Slovensko.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2016