V turistických oblastiach Turecka hrozia útoky, varujú USA

Turecko zasiahlo od júla šesť smrtiacich samovražedných bombových útokov, ku ktorým sa prihlásili buď kurdskí militanti, alebo boli pripísané skupiny Islamský štát (IS). Ankara 27. apríla (WebNoviny.sk) – Spojené štáty varovali svojich občanov pred teroristickými hrozbami v turistických oblastiach v Turecku, o ktorých majú „dôveryhodné náznaky“. Americká ambasáda v Ankare zverejnila varovanie v utorok večer na svojej webovej stránke, informovala tlačová agentúra AP.

Washington stále dostáva správy, že teroristické skupiny „hľadajú možnosti, ako zaútočiť na obľúbené turistické ciele po celom Turecku“, píše sa v upozornení.

Turecko zasiahlo od júla šesť smrtiacich samovražedných bombových útokov, ku ktorým sa prihlásili buď kurdskí militanti, alebo boli pripísané skupiny Islamský štát (IS). Pri útoku IS na hlavnej pešej zóne v Istanbule prišli minulý mesiac o život dvaja izraelskí Američania, jeden Izraelčan a jeden Iránec. V januári zahynulo pri útoku v historickom centre mesta 12 nemeckých turistov.

Americké veľvyslanectvo vyzvalo občanov USA, aby sa mali na pozore najmä „na preľudnených verejných miestach a v obľúbených turistických destináciách“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. apríla 2016