V Trnavskom kraji zahynul ďalší motocyklista, polícia prijala bezpečnostné opatrenia

379845_policia 3 676x320.jpg

BRATISLAVA/ TRNAVA 30. júna (WebNoviny.sk) – Neprešlo ani 24 hodín a v Trnavskom kraji sa stala druhá tragická nehoda motocyklistu.

Polícia preto prijala bezpečnostné opatrenia. Ako ďalej agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, po tom ako v piatok večer vyhasol život motorkára po zrážke pri obci Kyselica v okrese Dunajská Streda, sa ďalšia tragická dopravná nehoda stala krátko pred poludním v okrese Hlohovec, medzi obcami Horné Trhovište a Horné Otrokovce.

Odporúčame:
Polícia znížila pokuty pri desiatkach priestupkov, zaviedla však aj nové povinnosti

Mladý motocyklista pravdepodobne nezvládol riadenie, spadol z motorky, niekoľko metrov sa šúchal po ceste a narazil do oproti idúceho autá Citroën C4. Mladý vodič motocykla bol na mieste mŕtvy. V úseku bola uzatvorená cesta.

Vzhľadom na tragické nehody sa policajné hliadky zamerajú bezpečnú jazdu vodičov motocyklov. „Príčinami dopravných nehôd zväčša býva porušenie či nedodržanie pravidiel cestnej premávky, preto im policajti budú prízvukovať nevyhnutnosť dodržiavania dopravných predpisov. Budú ich informovať o tragických nehodách, ku ktorým došlo za posledné hodiny, aby sa z nich poučili a upozorňovať na zvýšenú opatrnosť, bezpečnosť svoju vlastnú a tiež ostatných účastníkov cestnej premávky,“ dodala Kredatusová.

Viac k témam: nehoda motocyklu, Polícia SR, tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – V Trnavskom kraji zahynul ďalší motocyklista, polícia prijala bezpečnostné opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júna 2018