V Senici žiadali odchod vlády Roberta Fica, zhromaždenie sa konalo počas osláv MDŽ Smeru

369825_29066732_1953200944940718_8987882216966096703_n.jpg

SENICA 12. marca (WebNoviny.sk) – Demisiu vlády Roberta Fica požadovalo asi osemsto účastníkov zhromaždenia Za slušné Slovensko v Senici.

Zhromaždenie na Námestí oslobodenia sa konalo v rovnakom čase ako v Dome kultúry oslavy MDŽ v réžii Smeru-SD. Peter Bolebruch z organizačného tímu podujatia na námestí priznal, že v tomto prípade nejde o náhodu, ale o vyjadrenie nesúhlasu s oslavami v tomto čase. Aj keď sa časť ľudí z protivládneho protestu z námestia presunula k Domu kultúry, k stretu s účastníčkami osláv MDŽ nedošlo.

Odporúčame:
Aktualizované: Minister Robert Kaliňák oznámil, že odstupuje z funkcie

Seničanka Jana Hlavičková na námestí vyzvala ženy, aby zo solidarity k matkám zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej ignorovali veľkolepé oslavy sviatku žien. Aj keď jej výzvu zhromaždení Seničania ocenili veľkým potleskom, Dom kultúry nezostal prázdny. Na námestí s emotívnym príhovorom vystúpila študentka Alexandra Bobotová, čítali aj list brata zavraždeného Jána Kuciaka a zaznela hymna v podaní herca Jána Slezáka.

Časť mladých účastníkov zhromaždenia sa po jeho skončení z Námestia oslobodenia presunula pred Dom kultúry, kde kričali heslá ako Dosť bolo Fica, Za mreže, Senica bez Fica a ďalšie. Na oslavy MDŽ do Domu kultúry prišiel z najvyšších predstaviteľov Smeru-SD len Peter Pellegrini. Oslavy sa zaobišli bez vtipkovania a tradičných kabaretných vystúpení.

Zdroj: Webnoviny.sk – V Senici žiadali odchod vlády Roberta Fica, zhromaždenie sa konalo počas osláv MDŽ Smeru © SITA Všetky práva vyhradené.

12. marca 2018