V ruských médiách sa náhle objavila údajná Skripaľova matka, s plačom žiadala o kontakt so synom

376030_skripal.jpg

MOSKVA 22. mája (WebNoviny.sk) – Ruský Prvý kanál odvysielal v utorok rozhovor s údajnou matkou ruského agenta Sergeja Skripaľa, ktorý žije vo Veľkej Británii a začiatkom marca ho tam spolu s jeho dcérou Julijou otrávili nervovoparalytickou látkou.

Túži mu zavolať

V rozhovore deväťdesiatročná žena žiada britské úrady, aby ju pustili k Skripaľovi. „Nevidela som svojho syna 14 rokov. Chcem sa s ním stretnúť, chcem si ho pritisnúť k srdcu,“ povedala žena a utrela si slzy. „Mám 90 rokov a nepredstavujem nebezpečenstvo pre nikoho,“ dodala.

Odporúčame:
Podľa Ruska bol Skripaľ otrávený látkou západného pôvodu, odvoláva sa na Švajčiarsko

Žena uvádza, že so svojím synom každý týždeň telefonovala až do dňa, keď ho otrávili, a vyzvala britských predstaviteľov, aby mu dovolili jej zavolať. Agentúra Associated Press píše, že britské úrady doteraz nikdy Skripaľovu matku nespomínali.

Na verejnosti nevystúpili

Skripaľa, bývalého ruského agenta, ktorý pracoval zároveň aj pre britské tajné služby, a jeho dcéru otrávili začiatkom marca v anglickom Salisbury, pričom podľa Londýna šlo o útok zo strany Ruska. Moskva tvrdí, že s útokom na Skripaľa a jeho dcéru nemá nič spoločné.

Skripaľ aj jeho dcéra sa z útoku nakoniec zotavili, Juliju prepustili z nemocnice už v apríli a Skripaľa minulý týždeň. Oboch po prepustení z nemocnice previezli na tajné miesto, na verejnosti zatiaľ nevystúpili.

Viac k témam: novičok, Rusko, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – V ruských médiách sa náhle objavila údajná Skripaľova matka, s plačom žiadala o kontakt so synom © SITA Všetky práva vyhradené.

22. mája 2018