V Prahe sa zrazili dve električky, zranenia utrpelo vyše dvadsať ľudí

379783_elektricka 676x451.jpg

PRAHA 29. júna (WebNoviny.sk) – Na Ječnej ulici v centre Prahy sa v piatok popoludní zrazili dve za sebou idúce električky. Pri kolízii sa zranilo 23 cestujúcich, väčšina z nich ľahko. Informoval o tom spravodajský portál iDNES.cz.

Odporúčame:
Foto: Na východe Slovenska sa zrazil rýchlik s rušňom, už je známa aj možná príčina

Nehoda električiek sa stala pred 13:00 pri zastávke Štepánská. „V Ječnej ulici sa pred Karlovým námestím na jednej koľaji zrazili dve električky. Jedna narazila do pred ňou stojacej. Príčiny nehody vyšetrujeme a v Ječnej ulici je obmedzená doprava,“ uviedol hovorca polície Jan Daněk.

Podľa hovorkyne pražskej záchrannej služby Jany Poštovej bola väčšina zranení ľahká, no objavili sa aj stredne ťažké poranenia. „Dvadsať osôb sa zranilo ľahko a tri osoby utrpeli stredne ťažké zranenia. Väčšinou to bolo pomliaždenie krčnej chrbtice, hlavy a hrudníka,“ vysvetlila Poštová.

Odporúčame:
Foto: V Rakúsku sa vykoľajil vlak, niekoľkí cestujúci sú ťažko ranení

Na mieste nehody zasahuje päť posádok rýchlej zdravotníckej pomoci, jedna lekárska posádka a špeciálny voz Atego, ktorý sa používa pri väčšom počte zranených, píše iDNES. Záchranárom so zranenými pomáhali aj hasiči.

Dopravný podnik hlavného mesta Prahy na svojej webstránke informoval, že električkové linky odklonili v oboch smeroch cez Nuselské údolie a v úseku Námestie mieru – I. P. Pavlova – Karlovo námestie funguje náhradná autobusová doprava. Autá môžu v Ječnej ulici prechádzať jedným pruhom.

Viac k témam: električka, nehoda, Praha
Zdroj: Webnoviny.sk – V Prahe sa zrazili dve električky, zranenia utrpelo vyše dvadsať ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

29. júna 2018