V okrese Trenčín sa v noci stali dve dopravné nehody, obeťou je aj otec dvoch detí

375773_nehoda.jpg

BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) – V noci z piatka na sobotu zahynuli pri dopravných nehodách v okrese Trenčín dvaja ľudia. Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, v piatok po 23:00 zahynul pri nehode v katastri obce Ivanovce 38-ročný vodič, otec dvoch malých detí.

„Podľa doterajších zistení 20-ročný Matúš z Krajného, okres Myjava, jazdil na osobnom aute Audi A4 smerom od Trenčína na Nové Mesto nad Váhom. Začal predbiehať pred ním idúce vozidlo a pri začatom predbiehajúcom manévri prešiel do stredu cesty, začal brzdiť a následne prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim vozidlom Škoda Felicia, ktoré riadil 38-ročný Martin z Trenčína,“ povedala Antalová.

Po zrážke skončili obe vozidlá mimo cestu. Vodič Felicie podľahol zraneniam na mieste. Mladý vodič Audi sa zranil ľahko, rovnako aj jeho dvaja spolujazdci, ďalší 21-ročný mladík utrpel ťažké zranenia. Policajti vodiča Audi podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom, či pil alkohol šofér Felicie, určí až nariadená pitva. Vyšetrovateľka začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví.

Odporúčame:
Foto: Vodič Audi A6 zrejme nedal prednosť, zrážku s prichádzajúcim Nissanom neprežil

Pár hodín po spomínanej nehode došlo v okrese v katastrálnom území Trenčianske Stankovce k ďalšej tragickej nehode. Ako informovala Antalová, 37-ročný muž z Handlovej riadil vozidlo VW Golf, pričom z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde narazil ľavou prednou časťou vozidla do ľavej časti Volva s návesom, ktoré šoféroval 30-ročný vodič z ČR. V dôsledku nárazu kamión skrútilo, následne prešiel šmykom do protismeru, kde do jeho pravej prednej časti narazilo vozidlo Škoda, ktoré viedol 57-ročný Emil z okresu Trenčín.

Po náraze vozidlo Škoda odhodilo mimo cestu, kde sa prevrátilo na strechu. Pri dopravnej nehode sa ťažko zranil 57-ročného vodiča škodovky, ktorý aj napriek intenzívnej snahe záchranárov svojim zraneniam podľahol. Vodičov VW Golf i jazdnej súpravy previezli na ošetrenie do Fakultnej nemocnice v Trenčíne, po jednorázovom ošetrení ich prepustili domov. Ani vodič Golfu, ani kamióna alkohol pred jazdou nepili, u nebohého vodiča budú prítomnosť alkoholu zisťovaný pri pitve. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Viac k témam: dopravná nehoda, Polícia SR, Trenčín
Zdroj: Webnoviny.sk – V okrese Trenčín sa v noci stali dve dopravné nehody, obeťou je aj otec dvoch detí © SITA Všetky práva vyhradené.

19. mája 2018