V okrese Komárno sa vykoľajil vlak RegioJet, vodič zdemolovaného auta zrážku neprežil

380082_dnkn 676x507.jpg

NITRA 3. júla (WebNoviny.sk) – Medzi stanicami Bodza a Zemianska Olča v okrese Komárno sa v pondelok približne o 20:30 zrazilo osobné auto s vlakom RegioJet. Auto z doposiaľ nezistených príčin nedalo vlaku prednosť a vošlo na železničnom priecestí rovno do jeho jazdnej dráhy.

Vlak tlačil auto niekoľko metrov pred sebou. Náraz bol taký silný, že súprava sa vykoľajila a auto bolo kompletne zdemolované. Hasiči z vraku vystrihávali šoféra, ten však na mieste zomrel.

Odporúčame:
Foto: Polícia hľadá svedkov nehody, motocyklistovi vbehla do cesty srna

„Všetci naši cestujúci sú, našťastie, v poriadku, bez zranenia sú aj náš rušňovodič a stevardka. RegioJet zabezpečil pre cestujúcich okamžite náhradnú autobusovú dopravu,“ uviedol koordinátor PR a komunikácie RegioJetu Martin Žarnovický.

Podľa jeho slov ide už o deviatu podobnú nehodu na trati Bratislava – Komárno za posledné obdobie. „Tri z nich boli natoľko vážne, že sme na niekoľko mesiacov museli odstaviť poškodené súpravy, pričom jednu sme museli úplne vyradiť,“ dodal Žarnovický.

Viac k témam: nehoda vlaku, Polícia SR, RegioJet
Zdroj: Webnoviny.sk – V okrese Komárno sa vykoľajil vlak RegioJet, vodič zdemolovaného auta zrážku neprežil © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júla 2018