V Neapole zatkli dvadsať mafiánov z Camorry

Camorra, ktorá sídli v Neapole a jeho okolí, je jednou z hlavných mafiánskych organizácií Talianska. Rím 17. mája (WebNoviny.sk) – Talianska polícia zatkla približne 20 mafiánov zo zločineckej skupiny Camorra, ktorá má pod kontrolou trh s drogami a zbraňami v Neapole. Informovala o tom samotná polícia v juhotalianskom meste a uviedla, že ide o veľké víťazstvo v boji proti organizovanému zločinu.

Camorra, ktorá sídli v Neapole a jeho okolí, je jednou z hlavných mafiánskych organizácií Talianska. Jej členovia nedávno viedli krvavé konflikty o územia vplyvu, do ktorých zapájali aj vrahov vo veku tínedžerov. Výsledkom bolo vlani 69 vrážd, čo je nárast o 40 percent v porovnaní s predchádzajúcim rokom 2014, dodala tlačová agentúra DPA.

Polícia cielene zatkla vybraných členov smutne známej zločineckej rodiny Camorry, vrátane troch žien, a obvinila ich z členstva v zločineckej skupine, z pašovania drog a ilegálneho vlastnenia zbraní. „Hlavný zdroj životných prostriedkov tohto klanu je takto zničený,“ uviedla polícia vo vyhlásení.
Zatýkanie bolo už treťou veľkou operáciou proti Camorre. Nasledovalo po vlaňajšej júnovej akcii, ktorá vyústila do zatknutia 64 osôb, a po akcii v auguste, ktorej výsledkom bolo ďalších 11 zadržaných.

Camorra je však napriek tomu stále vysoko nebezpečná, ako napísali neapolské noviny Il Mattino. S odvolaním sa na nemenované zdroje z prostredia vyšetrovania uviedli, že Camorra sa chcela pomstiť za zatknutých členov a plánovala vraždu protimafiánskeho prokurátora Cesareho Sirignana. Táto správa nasledovala po informáciách z minulého týždňa, podľa ktorých úrady zhabali 550 gramov trhaviny TNT (trinitrotoluén) a prekazili bombový útok proti neapolskému hlavnému prokurátorovi Giovannimu Colangelovi, ktorý riadi celú kampaň proti Camorre.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. mája 2016