V Londýne vyšli do ulíc tísícky odporcov brexitu

Demonštranti, medzi ktorými je najmenej 2000-3000 mladých ľudí, požadujú zrušenie výsledkov referenda o budúcnosti krajiny v únii britským parlamentom a akcentujú, že budúcnosť krajiny vidia práve v EÚ. Londýn 2. júla (WebNoviny.sk) – Tisícky ľudí vyšli do ulíc Londýna, aby tam demonštrovali proti rozhodnutiu väčšiny občanov krajiny opustiť Európsku úniu. Účastníci Pochodu za Európu, ktorí sa zišli vďaka iniciatíve prostredníctvom sociálnych sietí, niesli transparenty s nápismi ako Bremain (kombinácia písmena B so slovom remain, ktoré znamená zostať) a We Love EÚ.

BREXIT: BRITI ROZHODLI, VEĽKÁ BRITÁNIA OPÚŠŤA EÚ (online)

Demonštranti, medzi ktorými je najmenej 2000-3000 mladých ľudí, požadujú zrušenie výsledkov referenda o budúcnosti krajiny v únii britským parlamentom a akcentujú, že budúcnosť krajiny vidia práve v EÚ. Informácie priniesli tlačová agentúra DPA a britská verejnoprávna BBC.

Ako je známe, internetovú petíciu, ktorá požaduje nový plebiscit o danej problematike, podporilo už podpismi viac ako štyri milióny občanov. O platnosti niektorých z nich vyjadril pochybnosti príslušný výbor dolnej komory britského parlamentu.

VŠETKO O BREXITE

Zainteresovaní politickí lídri zdôrazňujú, že výsledok referenda treba brať vážne a rozhodnutie Britov je nezvratné a treba urýchlene prikročiť k jeho realizácii v praxi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júla 2016