V kauze obvineného policajného exprezidenta Lučanského konštatoval súd „korupčný strom”

393367_imgl7981 676x451.jpg

22.12.2020 (Webnoviny.sk) – Orgány činné v trestnom konaní narazili v kauze Judáš, kde je obvinený bývalý policajný prezident Milan Lučanský alebo funkcionári Slovenskej informačnej služby (SIS) na „korupčný strom”.

Ako ďalej uvádza Denník N, pri vzatí obvinených do väzby to konštatoval Špecializovaný trestný súd (ŠTS). Systém korupcie podľa súdu udržiavali pri živote všetci zúčastnení, teda policajti, prokurátori, sudcovia, príslušníci rôznych štátnych orgánov s výrazným pričinením „nezdravého podnikateľského prostredia”. Motiváciou bol v tomto prípade finančný prospech.

„Ak je pravdou, čo tvrdí vyšetrovateľ v uznesení o vznesení obvinenia, súd konštatuje obludnosť zistení,” cituje denník. Súd zároveň podľa denníka zdôrazňuje, že na trestnú činnosť obvinených existuje viacero svedeckých výpovedí a za výpoveďami spolupracujúcich obvinených nevidí motív pomsty, ako to tvrdia obvinení.

Viac k témam: akcia „Judáš“
Zdroj: Webnoviny.sk – V kauze obvineného policajného exprezidenta Lučanského konštatoval súd „korupčný strom” © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2020