V Iraku útočilo najmenej štrnásť samovražedných atentátnikov

Piati z útočníkov sa odpálili počas boja s bezpečnostnými silami, ostatní sa zabarikádovali vo viacerých budovách komplexu a neskôr boli zneškodnení.Bagdad 14. mája (WebNoviny.sk) – Najmenej šesť ľudí zahynulo v sobotu pri útoku viac ako desiatich samovražedných atentátnikov, ktorí vnikli do obytného a vládneho komplexu v meste Ámiríja Fallúdža, ležiaceho približne 65 kilometrov západne od irackej metropoly Bagdad. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa miestneho policajného náčelníka do komplexu, v ktorom sa okrem obytných domov nachádza aj policajná stanica a niekoľko vládnych inštitúcií, vniklo ráno najmenej 14 samovražedných útočníkov. Piati z nich sa odpálili počas boja s bezpečnostnými silami, ostatní sa zabarikádovali vo viacerých budovách komplexu a neskôr boli zneškodnení.

Pri útoku zahynulo päť príslušníkov irackých ozbrojených síl a jeden civilista, ďalších najmenej 18 osôb utrpelo zranenia. Ámiríja Fallúdža leží približne 30 kilometrov južne od mesta Fallúdža, ktorá je hlavnou baštou extrémistickej organizácie Islamský štát v irackej provincii Anbár.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. mája 2016