V hokejovej Európe dominuje CSKA, Slovan je na 42. mieste

CSKA Moskva dominuje rebríčku európskych klubov, ktorý zostavujú štatistici na základe účinkovania v jednotlivých súťažiach.

BERN 12. júla (WebNoviny.sk) – Hokejový CSKA Moskva je aj po roku na 1. mieste rebríčka európskych klubov, ktorí zostavujú štatistici na základe účinkovania v jednotlivých súťažiach. Víťaz základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) a neúspešný finalista Gagarinovho pohára sa na prvú priečku v renkingu prepracoval v lete 2015.

Na druhú pozíciu sa dostal víťaz Ligy majstrov, švédsky tím Frölunda Indians z Göteborgu, ktorý v hodnotení poskočil o deväť stupienkov. Tretí post si zachoval iný švédsky klub AIK Skelleftea. Poriadny posun zaznamenal český Liberec, ktorý sa vyšvihol zo 76. na 4. miesto.

Najlepším slovenským klubom je podľa štatistikov Slovan Bratislava, ktorému patrí v európskom meradle na základe výsledkov v poslednej sezóne v KHL 42. priečka. Slovan si oproti vlaňajšku polepšil o 38 miest. Na 96. mieste je majstrovská Nitra, o jeden post nižšie Košice a do elitnej stovky sa dostala aj Banská Bystrica na 99. pozícii. Nasledujú Zvolen (105.), Poprad (127.), Trenčín (130.), Žilina (136.), Martin (154.) či Piešťany (167). Medzi najlepších 250 klubov sa dostal aj Bardejov, ktorému patrí 210. stupienok. V sezóne 2016/2017 však organizácia zo Šariša nebude mať seniorské mužstvo.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. júla 2016