V hmotnej núdzi bolo v marci menej detí ako minulý rok

V porovnaní s tretím mesiacom minulého roka išlo o pokles takmer o 14,4 tisíc detí.

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – V hmotnej núdzi sa ku koncu marca tohto roka nachádzalo 93,6 tisíc detí. V porovnaní s tretím mesiacom minulého roka išlo o pokles takmer o 14,4 tisíc detí. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Ku koncu marca bolo pritom v hmotnej núdzi 65 tisíc jednotlivcov bez detí. Medziročne ich počet klesol o 17,4 tisíc. Sociálne odkázaných jednotlivcov s jedným až štyrmi deťmi bolo 14,1 tisíc. Ich množstvo sa oproti marcu minulého roka znížilo o 2,6 tisíc.

Jednotlivcov s viac ako štyrmi deťmi vykázali úrady práce a sociálnych vecí na konci marca tohto roka 383, čo je medziročne menej o 42 osôb. V hmotnej núdzi bolo 8,8 tisíc dvojíc. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ich počet klesol o 1,6 tisíc.

Dvojíc s jedným až štyrmi deťmi bolo v marci 20 tisíc, čo je medziročný pokles o 4 tisíc. Dvojíc s viac ako štyrmi deťmi odkázaných na dávky v hmotnej núdzi úrady evidovali minulý mesiac 4,4 tisíc. V porovnaní s marcom minulého roka ich počet klesol o 419 osôb.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2016