V Grécku zatkli členov neonacistickej organizácie, našli sa zbrane a výbušniny

369293_neonacisti grecko 676x451.jpg

ATÉNY 6. marca (WebNoviny.sk) – Protiteroristická jednotka gréckej polície zasiahla proti násilnej neonacistickej organizácii a zatkla piatich ľudí, ktorí údajne boli spojení so sériou podpaľačských útokov proti krajnej ľavici a migrantom.

Odporúčame:
Merkelová vyzýva krajiny k pomoci s prílevom migrantov, zdôrazňuje aj posilňovanie hraníc

Polícia, ktorá o tom informovala v utorok, uviedla, že uskutočnila prehliadky v ôsmich domoch v Aténach a ich okolí a v dvoch menších mestách. Policajti zhabali Molotovové kokteily, 50 kilogramov výbušnín, brokovnice, nože, obušky, drogy a vlajky s krajne pravicovými symbolmi.

Piati Gréci, ktorých v utorok zatkli, sú obvinení z príslušnosti k zločineckej organizácii, spáchania bombových a podpaľačských útokov a z porušenia legislatívy o zbraniach a vlastníctve výbušnín. Predpokladá sa, že zatknutí sú členmi gréckej vetvy neonacistickej organizácie Combat 18, ktorá pôvodne vznikla vo Veľkej Británii. Číslica 18 v názve organizácie odkazuje na iniciály Adolfa Hitlera.

Viac k témam: grécko, neonacisti
Zdroj: Webnoviny.sk – V Grécku zatkli členov neonacistickej organizácie, našli sa zbrane a výbušniny © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2018