V Gerlachove vyrastie nový rezort

492677_03_gerlachov 676x380.jpg

19.9.2022 (Webnoviny.sk) – Pod Tatrami sa čoskoro rozbehne nová výstavba od developerskej spoločnosti VI Group s.r.o. Projekt nesie názov Gerlach rezort a prvej fáze prinesie 215 nových apartmánov. Začiatok prác je naplánovaný v prvom štvrťroku 2023, dokončenie prvej etapy v roku 2025.

V prvej etape sa projekt bude skladať z komplexu štyroch samostatných apartmánových domov, v súčasnosti na nevyužívanej ploche v severozápadnej časti obce Gerlachov, s výhľadom na hrebene Tatier. Apartmánové domy budú 4 podlažné so sedlovou strechou, zapadajúce do tradičnej zástavby tejto lokality. Architektúra projektu a materiály budú využívať moderné riešenia. V detailoch budú vkusne použité náznaky prvkov miestnej ľudovej architektúry a folklóru.

Výstavba bude riešená etapovite, investor plánuje 3 etapy. V prvej a druhej fáze projektu je naplánovaná výstavba apartmánov, tretia fáza bude zahŕňať predovšetkým štvorhviezdičkový hotel a občiansku vybavenosť ako sú: športové ihriská, wellness, detské ihrisko, reštaurácia či kaviareň. Ambiciózny projekt developera komplexne rieši aktívny oddych a relax v každom ročnom období, zlepšuje úroveň v oblasti turistického ruchu a taktiež počíta s vybudovaním menšieho námestia vhodného aj pre podujatia obce.

Prínosom tohto zaujímavého projektu bude predovšetkým skvalitnenie a lepšia dostupnosť služieb pre rezidentov rezortu a miestnych občanov, nárast atraktivity a využiteľnosti územia a vytvorenie nových pracovných miest pre miestnych obyvateľov. Chochol rezort prinesie do tejto oblasti nové prvky občianskej vybavenosti ktoré v obci chýbajú.

Celé územie rezortu budú pokrývať oddychové zóny a množstvo zelene. Na zabezpečenie súkromia developer plánuje realizovať parkovú a sadovú úpravu okolia, ktorá bude tvoriť prirodzenú zelenú clonu zo susednými budovami.

Predaj apartmánov v Gerlach rezorte v Gerlachove sa spúšťa dnešným dňom. Viac informácii o projekte nájdete na stránke www.gerlachrezort.sk.

Informačný servis

Viac k témam: apartmány, Gerlachov, PR, rezort
Zdroj: Webnoviny.sk – V Gerlachove vyrastie nový rezort © SITA Všetky práva vyhradené.

19. septembra 2022